, ,

آمادگی مجلس برای تخفیف ۱۵ درصدی فروش نفت در بورس

دانستنی آنلاین: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: طبق قانون٬ مسئولین می‌توانند نفت را با قیمت ۵ درصد پایین‌تر از قیمت فوب خلیج فارس در بورس به فروش برسانند. اما چنانچه می‌بینیم از نفت ایران در بورس استقبالی نمی‌شود مجلس می‌تواند مجوز تخفیف ۱۵ درصدی را صادر کند.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فعال شدن بورس نفت برای فروش نفت در شرایط تحریم گفت: بورس نفت از جمله راهکارهایی است که تجارت با نفت ایران را برای سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی تسهیل می کند. یکی از مزیت های بورس نفت ایران امکان تسویه ریالی نفت خریداری شده است.

وی افزود: تبدیل کردن ارز حاصل از فروش نفت به ریال برای جلوگیری از تحریم های بانکی، موضوعات حمل ونقل، بیمه و… همگی دارای هزینه هایی برای خریداران نفت از ایران است. طبق قانون مسئولین می‌توانند نفت را با تخفیف ۵ درصد پایین‌تر از قیمت فوب خلیج فارس به فروش برسانند. اما چنانچه می بینیم از نفت ایران در بورس استقبالی نمی‌شود و فروش نفت ایران رو به کاهش است. باید در قیمت گذاری نفت تجدید نظر شود و تخفیف‌های مناسب‌تری به خریداران داده شود. مجلس این آمادگی را دارد که برای رونق یافتن بورس نفت و افزایش فروش، مجوز تخفیف ۱۵ درصدی را صادر کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به میزان فروش نفت ایران در ماه های اخیر گفت: اعطای تخفیف‌های مناسب میتواند فروش نفت ایران را افزایش داد. اعطای این تخفیف بهتر از آن است که صرفا ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز به فروش برسد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *