مالی و اقتصادی

رشد ۴.۷درصدی مصرف برق در کشور

به گزارش دانستنی آنلاین،  مصطفی رجبی مشهدی، مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران  اظهار داشت: خوشبختانه بر اساس آمارها، در بخش خانگی اتفاقی افتاده که کم سابقه است، در سال گذشته به طور متوسط ۲۵ درصد از مشترکان بیش از الگوی تعیین شده مصرف داشته اند و ۷۵ درصد کمتر از الگو که بر اساس اطلاعات دریافت شده از خردادماه،  ۷۵ درصد به ۸۰  درصد افزایش یافته که نشان از همکاری بسیار خوب مردم با صنعت برق است.

وی افزود: باید از مردم تشکر کنم و بخواهم این همکاری را در ماه های پیش رو که ماه های گرمی است ادامه دهند. همچنین از مشترکانی که بیش از الگو مصرف می کنند تقاضا می کنم به قبض هایی که در ماه های آتی دریافت می کنند توجه داشته باشند چون اگر رعایت نکنند تعرفه آنها به صورت یارانه ای محاسبه نخواهد شد. لذا هم برای کاهش هزینه خود و هم به منظور کمک به ما در مسیر تامین برق سایر مشترکان، مصرف خود را کاهش دهند.

رشد 4.7درصدی مصرف برق در کشور

سخنگوی صنعت بر در خصوص رزمایش طرح نظارت میدانی در مدیریت آب و برق ابراز داشت: امروز وزارت نیرو رزمایش بسیار خوبی با همکاری وزارت کشور، بسیج و سپاه پاسداران برگزار کرد. همکاران سپاه الگوی بسیار خوبی در بخش نظامی برای کاهش مصرف تدارک دیده اند و از خودشان شروع کردند و می خواهند ۳۰درصد از مصارف خود در بخش های مختلف سپاه را کاهش دهند. این الگو قابل تسری به سایر بخش های نظامی نیز هست و امیدواریم همگی این طرح را اجرا کنند.

 ۳۰ میلیون و ۸۸۶ هزار مشترک خانگی در کشور وجود دارد که بر مبنای آمار ارائه شده ۱ میلیون ۵۴۴ هزار مشترک پرمصرف به جرگه کم‍ مصرف‌ها اضافه شدند.

/فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا