,

جلوگیری از پرداخت خسارات صوری بیمه ای

دانستنی آنلاین: بیمه معلم با ارائه مدارک مستند توانست ضمن کشف تقلب و صحنه سازی برای ایجاد تصادف ساختگی از پرداخت خسارت صوری جلوگیری بعمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ با پیگیری‌های شعبه یاسوج این شرکت و جمع آوری و ارائه مدارک و سوابق محکمه پسند تصادف ساختگی کشف شد.

 بر این اساس، پنج مرد و دو زن به اتهام مشارکت در شروع به کلاهبرداری، مشارکت در کلاهبرداری از طریق توسل به عملیات و شگردهای تقلبی، صحنه سازی و ایجاد تصادف صوری و ساختگی هر کدام به پنج تا هفت سال حبس و جزای نقدی به مبلغ ۷۶۰ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۰۰ ریال و رد مال حاصل از جرم در حق شاکی (بیمه معلم) به مبلغ ۷۶۰ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۰۰ ریال محکوم شدند.

همزمان خسارت دیگری به مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال درحال رسیدگی و پرداخت به نامبردگان بود که با  کشف تقلب و محکومیت حاصله بشرح فوق از پرداخت آن جلوگیری و پرونده مختومه شد.

امروزه ایجاد تصادفات ساختگی سبب تحمیل هزینه های زیادی بر صنعت بیمه شده است و پیاده سازی راهکارهای جلوگیری از پرداخت خسارات تقلبی و هوشمندی شعب و نمایندگان در شناخت این پرونده ها می تواند از تحمیل هزینه های گزاف بر شرکتهای بیمه جلوگیری کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *