اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

ازسرگیری روابط ایران و عربستان به نفع جهان اسلام است

شهریار حیدری در گفتگو با دانستنی اقتصاد، با اشاره به اینکه بهبود روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان در وهله اول به نفع دو کشور و در ادامه به نفع جهان اسلام و کشورهای منطقه است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و عربستان دو کشور قدرتمند از لحاظ ژئوپلیتیکی هستند و می‌توانند نقش مهم و کلیدی در اتحاد دنیای اسلام داشته باشند.

وی بیان کرد: متأسفانه عربستان سعودی پیش‌تر تحت تأثیر صهیونیست‌ها و آمریکا بود و بعد از مدت‌ها متوجه شد این کشورها برای وحدت و اتحاد میان کشورهای اسلامی یک تهدید بزرگ هستند و نباید به آنان اعتماد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: الان رفتار و رویه عربستان نه تنها نسبت به جمهوری اسلامی ایران بلکه نسبت به جهان اسلام و کشورهای منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس تغییر کرده است و آنان به خوبی متوجه شدند که نباید به کشورهای فرامنطقه‌ای اجازه دخالت در امور منطقه و ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه را داد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سرگیری روابط ایران و عربستان به نفع دو کشور، جهان اسلام و کشورهای منطقه است و بازنده آن هم آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که چهل سال است تلاش می‌کنند تا بتوانند بین کشورهای مسلمان و منطقه تفرقه ایجاد کنند.

حیدری با اشاره به اینکه تلاش رژیم صهیونیستی برای اختلاف افکنی در منطقه ادامه دارد و فقط تاکتیک آنان متفاوت شده است، گفت: آنان حتماً باز هم کارشکنی و تلاش می‌کنند که روابط بین ایران و کشورهای منطقه را دچار چالش و خدشه کنند. البته خوشبختانه کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی بالاخره متوجه شدند و به این نتیجه رسیدند که هر چقدر تعامل بین کشورهای منطقه بیشتر باشد، به نفع کل منطقه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا