استانهااقتصادیخودرو

گلایه قطعه سازان از بی سامانی بازار خودرو

دانستنی آنلاین: رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان گلایه واحدهای قطعه ساز استان از مسئولان نسبت به افزایش بی رویه قیمت خودرو، آشفتگی بازار و فقدان مدیریت اصولی برای رفع این چالش ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ رستم سعداللهی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به کمبود مواد اولیه، نبود بازار فروش و بدهکاری شرکت‌های خودروساز که از جمله مشکلات واحدهای قطعه ساز کشور است٬ افزود: سود افزایش بی رویه قیمت خودرو به جیب دلالان و خودروسازان می‌رود و قطعه سازان با قیمت‌های سال‌های گذشته محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

رئیس خوشه قطعات خودرو استان سمنان ادامه داد: دولت در کنار حمایت از شرکت‌های خودروسازی به واحدهای قطعه ساز هم توجه ویژه ای داشته باشد، زیرا در صورت ادامه رکود بازار و باقی ماندن مشکلات تعطیلی این واحدها در سال جاری محتمل است.

سعداللهی تصریح کرد: مشکلات کنونی واحدهای قطعه ساز و صنعتی استان سمنان قابل پیگیری و پیشگیری است و مسئولان با برنامه ریزی اصولی برای حمایت از این واحدها تلاش کنند.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان گرفتار مشکلات ارزی و تاثیرپذیری از تحریم‌ها هستند که باید با پیش بینی دولت برای رفع گرفتاری این واحدها تلاش شود.

به گفته رئیس خوشه قطعات خودرو استان سمنان٬ تزریق مستمر نقدینگی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی وظیفه ملی است، چراکه با توسعه این بخش رونق تولید در استان محقق می‌شود.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است. همچنین دست کم ۱۱۰ واحد قطعه ساز در استان سمنان وجود دارد که بخشی از آن فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا