اقتصادی

وزارت «صمت» از تعین تکلیف خودروهای مونتاژی خبر داد

دانستنی اقتصاد: شب گذشته وزارت صمت اعلام کرد که خودروسازان خصوصی در نشستی با مسئولان سازمان حمایت و این وزارت، در نهایت مصوبه شورای رقابت را پذیرفته و ملزم به عرضه محصولات با قیمت‌های مصوب شورای رقابت شدند.
به گزارش دانستنی اقتصاد، این در حالی است که خودروسازان مدعی‌اند توافقی بینشان صورت نگرفته و هنوز ابلاغیه‌ای دریافت نکرده‌اند.
بر اساس اخبار منتشر شده در جلسه‌ای که با حضور حسین فرهید زاد رئیس سازمان حمایت، منوچهر منطقی – معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت – و عبدالله توکلی لاهیجانی – مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت و نمایندگان ۵ شرکت خودرویی در وزارت صمت برگزار شده، مقرر شد که خودروسازان مصوبه شورای رقابت را اجرایی کنند.
پس از جلسه شب گذشته، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اطلاعیه ضوابط جدید فروش و قیمت خودروهای مونتاژی را اعلام کرده است که بر اساس آن، فروش محصولات صرفاً از طریق سامانه یکپارچه و هرگونه فروش خارج از سامانه، ممنوع خواهد بود؛ بدین ترتیب مراتب فروش و تخصیص به متقاضیان در قالب تعهدات شرکت‌ها است و بایستی بر اساس قیمت‌های مصوب اعلامی، ایفای تعهد صورت گیرد.
در این میان خبرگزاری ایسنا این توافق‌نامه و جزئیات جلسه شب گذشته را از چند شرکت خودروساز خصوصی ( بهمن موتور و مدیران خودرو ) مورد پیگیری قرار داد که اعلام کردند توافقی صورت نگرفته و خودروسازان راضی به پذیرش مصوبه شورای رقابت نشده‌اند، اما لحظاتی پیش، گروه خودروسازی کرمان‌موتور، اعلام کرد که مصوبه شورای رقابت را پذیرفته، اما هنوز برنامه‌ای برای اضافه پرداخت مشتریان تعریف نشده است.
طبق اعلام شرکت کرمان‌موتور، محصولات با قیمت اعلامی بر اساس مصوبه شورای رقابت خواهد بود، اما هنوز ابلاغیه به شرکت نرسیده است و برای عودت اضافه پرداخت‌های مشتریان (مابه‌التفاوت پرداختی‌ مشتریان مرحله اول سامانه یکپارچه بر اساس قیمت اعلامی شرکت و قیمت‌های مصوب شورای رقابت) ابلاغی صورت نگرفته و قرار است تا پایان هفته تعیین تکلیف شود.
 
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۲۰ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا