اقتصادیرویداد اقتصادی

نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ، مواد غذایی و …

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته که بزرگترین نمایشگاه کشاورزی و غذایی غرب آسیا محسوب می‌شود، از ۲۸ الی ۳۱ خردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.

گشایش نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی

گشایش نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مراسم گشایش این نمایشگاه روز ۲۸ خرداد ماه با حضور مقامات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رؤسای اتحادیه‌ها و انجمن‌های مرتبط برگزار شد.

نمایشگاه امسال در راستای تحقق شعار سال (رونق تولید ملی) برگزار می گردد و بر این اساس، ​ تلاش شده است تا واحد‌های تولیدی داخلی حضور چشمگیرتری در نمایشگاه داشته باشند.

در این نمایشگاه بیش از ۹۲۰ شرکت حضور دارند که از این تعداد ۷۶۰ شرکت داخلی هستند و جدیدترین کالاها، تولیدات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهند.

کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی

علاوه بر شرکت‌های ایرانی، ۱۶۰ شرکت خارجی نیز در این نمایشگاه حضور دارند که عبارتند از: کشور‌های اسپانیا، اتریش، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، برزیل، ترکیه، چین، دانمارک، روسیه، سوئیس، گرجستان، هلند، یونان، اندونزی، اسلواکی، تونس، مغولستان و لهستان.

اهمیت نمایشگاه صنایع کشاورزی و غذایی تهران موجب شده است که تعداد زیادی از کشور‌ها به صورت پاویون (گروهی) در این نمایشگاه شرکت کنند. بر این اساس ۷ کشور ایتالیا، آلمان، برزیل، ترکیه، چین، روسیه، و هند به صورت پاویون‌های رسمی در نمایشگاه امسال حضور و مشارکت دارند.

بخش های مختلف نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی

این نمایشگاه در سه بخش تخصصی زیر برگزار می شود:

ایران فود شامل (فرآورده‌ها و محصولات غذایی، صنایع تبدیلی و صنایع مرتبط)،

ایران فود تک شامل (ماشین آلات، تجهیزات، تکنولوژی و صنایع غذایی، بسته بندی، تجهیزات جانبی ماشین آلات مرتبط)

ایران آگرو شامل (ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی و آبیاری، صنایع کشاورزی و صنایع مرتبط)

بخش اگروفود استارز

جدیدترین بخش این نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی ایران اگروفود است که برای نخستین بار و براساس نیاز بازار و تقاضای مخاطبین در سال جاری به این نمایشگاه افزوده شده است.

حضور استارت آپ ها در نمایشگاه

امسال با توجه به فضای موجود ۱۶ استارت آپ از میان متقاضیان متعدد برگزیده شده و در نمایشگاه حضور دارند که در زمینه‌های تولید مواد غذایی، صنایع غذایی، توزیع و ابزار‌ها و فناوری نوین مرتبط فعالیت دارند.

اهداف برگزاری نمایشگاه

معرفی توانمندی‌ها و پیشرفت‌های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذایی، ارتقاء سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غیر نفتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدید کنندگان با آخرین دستاورد‌های علمی و صنعتی حوزه کشاورزی و غذایی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، ارتقاء دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان در نمایشگاه تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت و ایجاد فضا برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان با مصرف کنندگان؛ مهمترین اهداف برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته از امروز تا ۳۱ خرداد ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا