اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

صنایع مهم بازار سرمایه در صورت احیای برجام کدام هستند؟ / بررسی نموداری صنعت حمل و نقل و بزرگترین هلدینگ آن «حکشتی»صنایع مهم بازار سرمایه در صورت احیای برجام کدام هستند؟ / بررسی نموداری صنعت حمل و نقل و بزرگترین هلدینگ آن «حکشتی»دانستنی اقتصاد – مینا یوسفی؛ حال باید دید در صورت احیای توافق روی چه صنایعی سرمایه گذاری بهتر است. صنایع ریالی مانند صنعت بانک،  و حمل و نقل و صنایع پرداخت و ای تی می‌توانند در مرحله اول رشد قیمتی داشته باشند زیرا این صنایع به واسطه تحریم‌ها وضعیت سختی را داشته و با گشایش‌های جدید می‌توانند وضعیت بهتری داشته باشند. صنایع دلار محور نیز  ابتدا ممکن است بی رمق دنبال شوند ولی در وهله دوم  به دلیل افزایش روابط خارجی و صادرات و سوداوری کم کم جذاب خواهند بود. به عبارتی کاهش ریسک های سیستماتیک و ابهامات در بلند مدت، کاهش هزینه های مبادلاتی، تسهیل در فروش نفت و کاهش هزینه های تولید شده که نهایتا برای بازار یک امتیاز محسوب شده و به نفع بازار سرمایه خواهد بود.

بررسی نموداری صنعت حمل و نقل:

اگر توافق شکل گیرد صنعت حمل و نقل یکی از گروه های پیشرو بازار خواهد بود که از دید نموداری مورد بررسی قرار گرفته است .

تحلیل حکشتی

همانگونه که مشاهده می‌شود پس از تکمیل الگوی دیامتریک و پایان اصلاح یک ساله گروه حمل و نقل از پایان ۱۴۰۰ در یک روند تصحیحی صعودی قرار گرفته و این روند ادامه دار است. در صورتی که الگو دیامتریک باشد در حال تکمیل شاخه d از D  از الگوی بزرگ هستیم که چند ماه اخیر شکل گرفته و احتمالا اصلاح یک مثلث است. یک رشد موقت سپس یک اصلاح موقت و نهایتا شروع رشد خوب این گروه را داریم که با شکست ۷۸۰۰۰ واحد رخ خواهد داد. روند پیش رو برای سال ۱۴۰۲ به تصویر کشیده شده است.

تحلیل نموداری حکشتی به عنوان هلدینگ مهم این صنعت:

تحلیل حکشتی

 نماد حکشتی که بزرگترین هلدینگ حمل و نقل کشور است نیز در این گزارش بررسی خواهد شد. شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۴۶ تأسیس شد. این شرکت فعالیت حمل و نقل دریایی خود را در سال ۱۳۴۷ با به کارگیری دو فروند کشتی کوچک در حوزه خلیج فارس و چهار فروند کشتی اقیانوس‌پیما آغاز کرد. در سال ۱۳۸۷، سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بورس اوراق بهادار تهران با نماد «حکشتی» عرضه شد. این شرکت دارای ناوگانی با ۱۳۸ فروند شناور (تاریخ انتهای خرداد ۱۴۰۱) است که شامل انواع کشتی‌های کانتینربر، فله‌بر، حمل کالای عمومی، تانکر، مسافری، رو-رو، فراساحل و خدمت‌رسان با مجموع ظرفیت حمل ۵ میلیون تن است. براساس آخرین اطلاعات موسسات معتبر بین‌المللی (آلفالاینر)، حکشتی در بین شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل کانتینری دارای رتبه ۱۵ (آگوست ۲۰۲۰)جهانی است.

از دید نموداری مشابه شاخص گروه رفتار میکند و در حال تکمیل شاخه ی D است.

حمایت مهم ۱۴۵۰-۱۵۰۰ تومان بوده و هدف نزدیک سهم ۱۹۰۰-۲۰۰۰ تومان است. در صورت شکست که در یکی دوماه اخیر رخ خواهد داد می توان به اهداف بالاتر ۲۵۰۰ و سقف تاریخی حکشتی در ۲۹۰۰-۳۰۰۰ تومان نیز فکر نمود.

تحلیل حکشتی

 

تحلیل حکشتی

تحلیل حکشتی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا