اقتصادی

شعار سال مهار تورم است اما مهار تورم کجاست؟

دانستنی اقتصاد: گر چه امسال به نام «سال مهار تورم» نامگذاری شده است، اما هر روز صدای شکستن استخوان های مردم، زیر فشار روزافزون تورم بلند تر می شود. این در حالی است که جامعه روزهای سختی را تجربه می کند و هر روز با چالشی جدیدی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مواجه است.
به گزارش دانستنی اقتصاد، شهربانو امانی فعال سیاسی و نماینده سابق شورای شهر تهران، در گفت و گویی پیرامون چالش حجاب و کنترل آن که اخیرا برای کشور هزینه‌بر شده است؛ گفت: آقای رییسی در شعارهای انتخاباتی خود گفت که ۷ هزار صفحه برنامه دارد اما تا به امروز حتی از یک صفحه هم از این برنامه رونمایی نشده است.
امانی گفت: امروز در ترکیه انتخاباتی برگزار شده و ۹۳ درصد مشارکت مردم ثبت شده است. ناظرین بین المللی در این انتخابات حضور داشتند و شبکه‌های تلوزیونی آزادانه درباره موضوعات مربوط صحبت کردند. اما در ایران شرایطی ایجاد شد تا تمام رقبا از صحنه انتخابات حذف شوند. مردم متوجه شدند که راهی ندارند جز اینکه به نامزدهای مد نظر آقایان رای بدهند. انتخاباتی که منجر به ریاست جمهوری آقای رییسی شد کم رونق ترین انتخابات کشور بود و ایشان در نهایت با ۱۹ درصد آرا واجدان شرایط رئیس جمهوری شد.
این فعال سیاسی  ادامه داد: در چنین شرایطی آیا با مردم لجبازی نشده است؟ آیا خلاف نظر مردم تصمیم گرفته نشده است؟ شعار سال در رابطه با مهار تورم است ولی مهار تورم کجا است؟ دولت رئیسی ضعیف‌ترین دولت مستقر است و دائم با مردم لجاجت می‌کند از این دولت فقط از تریبون‌های رسمی و تریبون های نماز جمعه حمایت می‌شود و اعتقاد دارند همه رقبا را از صحنه به در می‌کنند.
امانی گفت: امروز توهین و تحقیر باب شده است. از زمان فوت مهسا امینی و با انتشار شعار زیبای زن زندگی آزادی مردم می‌گویند می خواهند زندگی کنند؛ وقتی می‌خواستند مرد و زن را از هم جدا کنند مردم شعار مرد میهن آبادی را ساختند. مردم هوشمند هستند و لجبازی نمی‌کنند. امروز دولت لجبازی می کند تا مردم فکر نکنند که می توانند تغییری ایجاد کنند. مردمی که همه هزینه ها را داده و انقلاب را به پیروزی رسانده و جنگیده اند.
این چهره سیاسی اصلاح طلب افزود: امروز توهینی که از تیریبون های رسمی به جامعه و تربیت یافتگان نظام جمهوری اسلامی می شود کاملا مشهود است. ۴۳سال است که نظام جمهوری اسلامی در این کشور مستقر است و معترضان هم بچه های همین نظام و انقلاب هستند. محدودیت در تمام نظام های تاریخ محکوم به شکست است. چون نمی توانند اصل مساله را حل کنند می گویند اگر حجاب نباشد جمهوری اسلامی نیست. فکر می کنند با این شعار‌ها می‌شود کاری از پیش برد امروز میانسالان ما با حجاب کامل در کنار دختران‌شان هستند که حجاب را قبول ندارند و این تصویر از نظر عرفی پذیرفته شده است. زیرا جوانان محدودیت را نمی‌پذیرن. این در حالی است که امروز دولت آگاهانه با مردم لجبازی می کند تا ناکارآمدی و ضعف غیر قابل جبران خود را پوشش بدهد. ابرو باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا آقای رئیسی کشورداری کنند./فراز
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۲۰ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا