اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

توسعه جغرافیای نقش‌آفرینی نیروهای مسلح

به گزارش دانستنی اقتصاد، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با اشاره به اینکه این وزارت خانه در بخش نظامی با پیشرفت‌های خود در صنعت دفاعی موجب ایجاد بازدارندگی برای کشور و در بخش غیر نظامی نیز به عنوان پیشران صنعت کشور شناخته می‌شود اظهار داشت: وزارت دفاع جز ارکان اساسی و راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که مأموریت‌های سنگینی را در حوزه نظامی و غیر نظامی بر عهده دارد.

سرلشکر باقری با اشاره به نشانه‌های شکست سیاست‌های جهان تک قطبی آمریکا همانند فرار از افغانستان، تخلیه و ترک عراق و کاهش چشمگیر نیروهایش در منطقه گفت: جهان در آستانه نظم نوینی ایستاده است که در آن آمریکا در رأس هرم قدرت جهانی نیست و رژیم صهیونیستی نیز در مسیر تضعیف قرار دارد و در مقابل جمهوری اسلامی ایران به یاری خداوند در مسیر قدرت یابی قرار گرفته است و در حال استفاده از ظرفیت‌های خود برای یک حرکت جهشی رو به جلو در همه زمینه‌ها است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به سفر موفقیت آمیز و افتخار آفرین ناوگروه ۸۶ ارتش گفت: در این سفر پیام قدرت، صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران به سراسر قاره‌ها و اقیانوس‌ها منتقل شد که این پیام نشان از قدرت و توسعه جغرافیای نقش آفرینی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دنیا است.

وی ادامه داد: امروز شرایط جهانی به گونه است که هرگونه سکون، توقف و حتی کندی در حرکت موجب عقب افتادگی از حریفان و دشمنانی می‌شود که شبانه روز در حال تلاش و فعالیت هستند.

سرلشکر باقری ضمن اشاره به جنگ ترکیبی دشمن و پیروزی نیروهای مسلح تحت هدایت‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا گفت: از مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود که در این دوره سخت و پر از ابهام که اغواگری‌های دشمن در فضای مجازی غوغا می‌کند در مسیر دین مبین اسلام و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا حرکت کند و در این راه از بازوی توانمند و ارزشمندی به نام عقیدتی سیاسی استفاده کند.

وی افزود: دقت، توجه و سرمایه گذاری در علوم و فناوری‌های نو ظهور بسیار مهم و ضروری است و در این راستا باید از تمام ظرفیت و توانمندی‌های کشور استفاده شود و در مقابل نیز اگر بخشی کارآمدی خود را از دست داده و نیازمندی نسبت به آن وجود ندارد شجاعانه نسبت به جمع کردن تصمیم گرفته شود، زیرا ماندن پای روش‌ها و سنت‌ها قدیمی و محصولات بدون استفاده در میدان‌های امروز و آینده طبیعتاً خطای بزرگی است.

سرلشکر باقری با اشاره به اهمیت منابع انسانی در پیشبرد و پیشرفت امور اظهار داشت: همانطور که جذب جوانان توانمند، متخصص، با استعداد و متعهد و انقلابی در این زمانی که دشمن در پی جذب جوانان است امری ضروری است؛ انتخاب مدیران شایسته‌ها و مراقبت نسبت به آینده آن‌ها مسئله بسیار مهمی است که باعث افزایش بهره وری می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله بازنشستگان و وابستگان که آئینه کارکنان ما هستند مسئله بسیار مهمی است و من قدردانی می‌کنم از زحماتی که سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت به موقع حقوق و رسیدگی به مسائل دیگر انجام داده و باید روز به روز توسعه پیدا کند باید مراقبت کنیم و این عزیزان که عمرشان را در ایثار گذرانده حمایت و مراقبت کنیم و رسیدگی کامل به آن‌ها صورت بگیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و شبکه همکاران افزود: همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها باید افزایش پیدا کند، زیرا این برون سپاری هوشمند موجب چابکی، کاهش قیمت تولید و افزایش کیفیت می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا