, , ,

توزیع ۳۰۰۰ تن سیمان رایگان

دانستنی آنلاین: رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیلزده لرستان گفت: سه هزار تن سیمان رایگان برای بازسازی و تعمیر در مناطق سیلزده استان توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ رضا خواجه ای در گفت و گو با ایرنا افزود: برای هر واحد مسکونی احداثی هشت تن و هر واحد تعمیری تا سقف ۲۰ کیسه سیمان رایگان در حال توزیع است. دو هزار و ۸۰۰ تن آهن آلات ارزان قیمت به این مناطق انتقال یافته و تلاش می شود مصالح لازم برای تسریع در روند بازسازی به صورت مداوم تامین گردد.

وی با اشاره به آوار برداری یکهزار و ۳۰۰ واحد و پی کنی ۷۵۰ واحد تصریح کرد: بخشی از کمک های بلاعوض معیشتی و اجاره بهای هفت هزار واحد روستایی و۸۰۰ واحد شهری به ترتیب تا سقف ۱۰۰ و ۱۲۰ میلیون ریال پرداخت شده یا در حال انجام است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیلزده لرستان با اشاره به پرداخت ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض افزود: هر یک از واحدهای تعمیری نیز تا سقف ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض دریافت می کنند.

خواجه ای ادامه داد: با وجود اعلام ابلاغ بانک مرکزی برای آغاز پرداخت تسهیلات ۴۰۰ و ۵۰۰ میلیون ریالی واحدهای احداثی روستایی و شهری، اما این مهم تاکنون به بانک های استان ابلاغ نشده که مقرر شده برای تسریع در روند کار، تا زمان ابلاغ به استان، دریافت و رسیدگی پرونده متقاضیان انجام شود.

به گفته وی در این راستا، پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات معیشتی و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات تعمیری نیز آغاز می شود.

۴۱ هزار و ۶۸۴ واحد مسکن و تجاری شهر و روستاهای استان در ۱۸ شهر و ۱۲۰۰ روستا بر اثر سیل تخریب شده و یا آسیب دیده است.

یکهزار و ۸۵۵ واحد شهری و ۱۵ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی روستایی به طور کامل تخریب شده، پنج هزار و ۸۷۵ واحد مسکونی شهری و ۱۲ هزار و ۲۴۷ مسکن روستایی نیز آسیب دیده اند و نیازمند تعمیر هستند.

۲ هزار و ۳۷۳ واحد تجاری شهرها تخریب شده و سه هزار و ۴۲۰ واحد نیز آسیب دیده که این تعداد در روستاها به ترتیب ۲۱۵ و ۱۴۹ واحد است.

هم اکنون استان اصفهان در شهرپلدختر، اردبیل در معمولان، قزوین در نورآباد، مرکزی در دوره چگنی و استان کردستان در شهرستان های ازنا و الیگودرز کار بازسازی این مناطق را به عنوان استان معین برعهده دارند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *