اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

تقریبا هیچ گروه بازنده‌ای نتوانسته از رای نمایندگان بخش خصوصی تمکین نکند!در این سالها گروه ها و طیف های سلیقه ای مختلفی برمسند هیات مدیره اتاق ها نشسته اند.  در طی این دوران همیشه در مقابل یا در کنار آنها منتقدین سرسختی وجود داشته اند و به درست یا غلط انتقاد خود را بدون هیچگونه سانسوری ارائه می دادند که این یکی از نقاط قوت اتاق های بازرگانی است که به راحتی صدای منتقدین شنیده میشود.

در برخی از این دوره ها گوش هایی شنوایی جهت اصلاح موارد وجود داشته و از طرف دیگر در دوره هایی انتقاد و اتهام های بی اساس باعث کندی روندکار اتاق ها شده است.

این ماهیت اتاق های بازرگانی است. در این سالها اتاق بازرگانی به مانند یک خانواده سعی کرده مشکلات را درون خود خانواده حل و فصل نماید اما در برهه هایی موفق نبوده که باعث کاستی هایی در عملکرد اتاق شده است. یکی از نقاط ضعف در اتاق بازرگانی مربوط به بعد از انتخابات هیات مدیره اتاق ها مختلف است. تقریبا بدون استثناء می توان گفت در این چند ده سال اخیر بعد از هر انتخابات ، گروه بازنده به رای نمایندگان بخش خصوصی به صورت کامل تمکین نمی نمایند و سعی در ابطال انتخابات دارند که شاید بتوان گفت تقریبا در هیچکدام ، هیچ گروهی موفق نبوده. لذا لازم است بخش خصوصی مهارت های خود را در کارگروهی افزایش دهد.

در انتخابات اخیر اتاق بازرگانی ایران نیز سه گروه کاندیدای هیات مدیره شده بودند.

هیات مدیره منتخب طی یک فرآیند قانونی و مورد تایید متولیان انتخابات و با رای حداکثری با پشتیبانی حداکثر تشکل های ملی انتخاب شد و باز همچنان شاهد بی اخلاقی هایی هستیم که قدمت چند ده ساله دارند .

اما بخش خصوصی واقعی باید خوشحال باشند زیرا مدیرانی را انتخاب کرده اند که :

  • سالهای گذشته پاسخگوی انتقادات و پیشنهادات بوده اند .
  • مشارکتی حداکثری در فعالیت های اتاق داشته اند .
  • شجاعانه در تمامی محافل منابع بخش خصوصی را دنبال نموده اند .
  • مدیرانی هستند از نسل جدید و آگاه به علم روز جهت سوق دادن اتاق به سمت اتاق های نسل جدیدتر.
  • آنها افرادی هستند که با سرعت عمل در مطالبه گری توانسته بودند از مشکلات بخش خصوصی بکاهند .
  • آنها خودشان افراد کارآفرینی هستند که کارآفرینان و جوانان کارآفرین را مورد حمایت قرار داده اند .
  • آنها در چهار سال گذشته که اختلاف ها در اتاق افزایش یافته بود پلی بودند بین این دو گروه جهت ایجاد آرامش اتاق بازرگانی .

به این بهترین انتخاب بخش خصوصی ارج نهیم و دوشادوش آنها جهت توسعه کشور تلاش کنیم.

*عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران / تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا