اقتصادی

بزرگ‌ترین ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور توسط بخش صنعت احداث می‌شود

دانستنی اقتصاد: مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) گفت: در حال حاضر این دو پروژه از مگاپروژه‌های فعال کشور در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر هستند که مراحل اجرایی خود را سپری می‌کنند.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ علی شب نورد از احداث یک هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط صنایع در کشور خبر داد و بیان کرد: به‌زودی طرح احداث بزرگ‌ترین ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور توسط بخش صنعت اجرایی می‌شود.

وی افزود: طرح احداث نیروگاه تجدیدپذیر توسط صنایع در دولت سیزدهم مورد تأکید جدی وزارت نیرو قرار گرفته است.
شب نورد ادامه داد: بر این اساس پروانه احداث نیروگاه تجدیدپذیر برای یکی از صنایع کشور صادر شده و این صنعت اقدامات خود را برای اجرایی کردن آن آغاز کرده است.
مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های ساتبا خاطرنشان کرد: این طرح به ظرفیت ۶۰۰ مگاوات توسط فولاد مبارکه در مرحله اجرا قرار گرفته است.
شب نورد گفت: علاوه بر این فولاد بوتیا نیز برای احداث ۴۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر اقدامات خود را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر این دو پروژه از مگاپروژه‌های فعال کشور در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر هستند که مراحل اجرایی خود را سپری می‌کنند.
مدیرکل دفتر نظارت بر احداث و تولید نیروگاه‌های ساتبا افزود: اکنون پروژه ۶۰۰ مگاوات فولاد مبارکه در حال رایزنی برای برطرف کردن مشکل اتصال به شبکه سراسری برق است و این شرکت اعلام کرده در صورت رفع این مشکلات ظرفیت ۶۰۰ مگاوات را به یک هزار مگاوات خواهد رساند.
شب نورد خاطرنشان کرد: چنانچه مصوبه احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه بادی که در انتظار تأیید از سوی شورای اقتصاد است، تصویب شود، شمار زیادی از سرمایه‌گذاران در این بخش فعال خواهند شد.
وی گفت: تأیید این مصوبه از سوی شورای اقتصاد کمک خواهد کرد تا ظرفیت احداث نیروگاه‌های بادی نیز در کشور به طور چشمگیری افزایش یابد.
احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر یکی از برنامه‌هایی است که «علی‌اکبر محرابیان» به‌عنوان وزیر نیروی دولت سیزدهم به‌طورجدی بر اجرای آن تأکید دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴.۹ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۱۵ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا