اقتصادی

اقدام کرمان موتور در مقابل قیمت گذاری شورای رقابت!

دانستنی اقتصاد: خودروسازان خصوصی به دنبال این هستند تا به هر نحو ممکن مصوبه قیمتی شورای رقابت را دور بزنند. شورای رقابت ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ اقدام به قیمت گذاری محصولات تولیدی خودروسازان خصوصی کرد. اقدامی که به مذاق مدیران آنها خوش نیامد.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ کرمان موتور از صادرات محصولات تولیدی خود به بازارهای بین المللی خبر داده است. این خودروساز در اولین گام جک J4 را به عراق صادر کرده تا بتواند بخشی از بازار صادراتی این کشور همسایه را تصاحب کند.
این اولین باز است که یک خودروساز خصوصی به قصد ورود به بازارهای بین المللی اقدام به صادرات محصولات تولیدی خود می کند.
آن طور که مدیرعامل این خودروساز اعلام کرده پلتفرم جک J4 به این خودروساز اختصاص دارد بنابراین مشکلی برای صادرات این محصول توسط کرمان موتور وجود ندارد.
سامان فیروزی می گوید ۱۲۰ شرکت قطعه ساز با کرمان موتور برای تولید این خودروی سدان شهری همکاری می کنند.
این مدیر خودروساز از برنامه های دیگر صادراتی شرکت تحت مدیریتش نیز رونمایی می کند. فیروزی می گوید بازار روسیه، کشورهای مشترک المنافع و کشورهای حاضر در شمال آفریقا در تیرررس صادرات این خودروساز خصوصی قرار دارد.
هدف گذاری این خودروساز خصوصی برای صادرات در سال ۱۴۰۲ نیز مشخص شده و کرمان موتوری ها قصد دارد تا در سال جاری صادرات حدود چهار هزار دستگاه از محصولات خود را نهایی کنند. سبد محصولات صادراتی این خودروساز خصوصی علاوه بر جک J4 شامل سایر محصولات این خودروساز نیز می شود.
کرمان موتوری ها در حالی عزم خود را جزم کردند تا صادرات را در دستور­کار قرار دهند که به نظر می رسد این حربه ای برای مقابله با مصوبه قیمتی شورای رقابت باشد. اعضای شورای رقابت ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ از فرمول قیمتی باری محصولات تولیدی خودروساز خصوصی رونمایی کردند.
براساس فرمول شورای رقابت خودروسازان خصوصی باید محصولات خود را با قیمت های به مراتب ارزان­تر از قیمت هایی که در اواخر بهمن و اوایل اسفند سال گذشته برای محصولات خود اعلام کردند برای مشتریان فاکتور کنند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴ / ۵. تعداد امتیازات: ۶۵۶ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا