اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

ارمغان سلطان عمان برای تجارت ایران چه خواهد بود؟ / تجارت بیش از ۱.۸ میلیارد دلاری ایران و عمان در سال ۱۴۰۱ارمغان سلطان عمان برای تجارت ایران چه خواهد بود؟ / تجارت بیش از ۱.۸ میلیارد دلاری ایران و عمان در سال ۱۴۰۱به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین؛ به گواه آمارهای رسمی، تجارت ایران و عمان در سال ۱۴۰۱ به حدود یک میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۶۹۸ هزار دلار رسیده است که از این میزان، تجارت یک میلیارد و ۸۷ میلیون و ۲۱۹ هزار دلار، سهم صادرات ایران به عمان و ۸۰۰ میلیون و ۴۷۹ هزار دلار، سهم واردات از عمان بوده است.

در این میان قیرنفت، شمش از آهن و فولاد غیر ممزوج و محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد غیر ممزوج، سه قلم اول کالای صادراتی به عمان و سایر زغال سنگ‌های بهم فشرده نشده، دانه سویا تراریخته و پالم اویل، سه قلم اول واردات از عمان در سال ۱۴۰۱ بوده است.

این موضوع در حالی حائز اهمیت است که سلطان عمان قرار است تا ساعتی دیگر به ایران برسد.

سلطان عمان در حالی راهی ایران شده که حضورش می‌تواند پیام آور اتفاقات مثبتی در عرصه‌های مختلف اقتصادی برای ایران باشد؛ به خصوص اینکه زمینه‌های تجارت خارجی میان دو کشور بسیار مساعد بوده و دارای ظرفیت‌های بسیاری است؛ هر چند تجارت ایران و عمان در سال ۱۴۰۱ به حدود یک میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۶۹۸ هزار دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا