,

اختصاص ۲۵۴۰ میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی

دانستنی آنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب برنامه اشتغال امسال در کمیسیون تخصصی شورای اشتغال خبر داد و گفت: با تصویب این برنامه توسط رییس جمهوری، دوهزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به واحدهای تولیدی اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین به نقل از خانه ملت، محمد شریعتمداری افزود: دوهزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل بودجه عمومی و محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ کل کشور در حوزه فعالیت های مربوط به کمک های فنی و تخصصی اختصاص می یابد.

وزیر تعاون ادامه داد: پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی نیز برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید نیز با تصویب این برنامه اختصاص می یابد همچنین ۲۵ هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی استفاده خواهد شد.

شریعتمداری ادامه داد: هفته جاری اسامی دریافت کنندگان وام با تسهیلات ۴، ۶ و ۱۰ درصد به صندوق توسعه ملی را اعلام کردیم تا مردم در جریان باشند که در هر استان چه تعدادی با چه میزان وام برای ایجاد چه میزان از اشتغال و چه مقدار از منابع ارزان قیمت دریافت کردند تا نظارت عمومی هم بر فعالیت های خوبی که در این زمینه آغاز شده به عمل آید و هم مسیر شفافیت ادامه یابد.

وی یادآور شد: در دوره دوم این وام ها که از ماه جاری ارائه آنها آغاز خواهد شد منابع جدیدی از محل صندوق توسعه ملی – یعنی مابقی آن ۷۵۰ میلیون دلاری که در گذشته به حساب واریز شده بود- واریز خواهد شد و با این روش جدید از ابتدا اسامی افرادی که از منابع صندوق برای فعالیت های اشتغالزایی در مناطق روستایی و بخش های زیر ۱۰ هزار نفر بهره می برند، در سایت قرار می گیرد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *