,

۲۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای سیل زدگان

دانستنی آنلاین: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اختصاص دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای ساخت و تعمیر مسکن سیل‌زدگان از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: برای تمامی افراد سیل زده‌ای که در چادر هستند تشکیل پرونده داده‌ایم و مبلغی تصویب کرده‌ایم، شش میلیون در روستا و ۱۲ میلیون در شهر پرداخت کرده و می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین، علیرضا تابش با اشاره به اینکه فرمانداری مسئول شد افراد ساکن در این چادرها را هدایت کند به نقاطی که یا اجاره کرده بودند یا در مسکن مهر استقرار یابند، افزود: اعتبار دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای ۳۰ هزار واحد احداثی شامل ۴۰۰۰ واحد شهری و ۲۶ هزار واحد روستایی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی کافی است.

او با تاکید بر اینکه سقف تسهیلات برای احداث مسکن در شهرها ۵۰ میلیون تومان و در روستا ۴۰ میلیون تومان است، اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته را در ۲۱ استان، ۲۶۰ شهر و ۵ هزار روستا تقسیم کرده‌ایم و اولویت را برای مناطق مرکز سیل گذاشته‌ایم و در لرستان و خوزستان تمام این واحدهای آسیب دیده را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

تابش با اشاره به اینکه در هر استانی اولویت را گذاشته‌ایم روی واحدهای تعمیری مغازه‌ها و تعمیر خانه‌های مردم ادامه داد: تا آخر تیر ماه و یا اوایل مرداد ماه امیدواریم بتوانیم کار واحدهای تعمیراتی را تمام کنیم.

به رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اگر کسی هم خانه خود را تعمیر کرد و استقرار یافت او را از وام‌ها و کمک‌های بلاعوضی که باید پرداخت کنیم، محروم نمی‌کنیم، چون ما را امین خود دانسته و بدون دریافت اعتبار کار خود را شروع کرده است.

او افزود: اعتبار و وام آنها تأمین شده و در حساب است و هیچ نیازی به تشریفات دیگری ندارد. وجوه نقد و در اختیار بنیاد مسکن است.

تابش با اشاره به اینکه برای احداث واحدهای خسارت دیده از سیل، بنیاد مستضعفان تعهد کرد سیمان را به شکل رایگان تأمین کند، افزود: برای هر واحد مسکونی احداثی ۸ تن و تعمیری یک تن تأمین می‌کند. تاکنون ۱۰۰۰ تن سیمان به لرستان حمل شده و ۳۵۰۰ تن در کل کشور حمل شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار تن سیمان برای واحدهای مسکونی خسارت دیده کل کشور نیاز است که به تدریج حمل می‌شود، تصریح کرد: برای آهن آلات نیز ۲۰ هزار تن خرید کرده ایم و ۴۸۵۰ تن آهن آلات را به استان‌های خوزستان و لرستان حمل کرده ایم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: ماشین آلات را برای آوار برداری و پی کنی به لرستان و خوزستان و گلستان ارسال کرده ایم و برای فعالیت‌های بازسازی با یک برنامه ریزی دقیق حرکت می‌کنیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *