اقتصادی

۱۴ بانک عراقی برای جلوگیری از قاچاق دلار به ایران توسط آمریکا تحریم شدند

دانستنی اقتصاد: وزارت خزانه‌داری آمریکا  ۱۴ بانک عراقی را به ظن انتقال دلار به ایران تحریم کرد.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ طبق تحریم‌های جدید که روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه اعمال شد، آمریکا بر نقل‌وانتقالات دلاری ۱۴ بانک عراقی ممنوعیت اعمال کرد.
به گزارش روزنامه وال استریت جورنال، هدف از این ممنوعیت، جلوگیری از پولشویی و انتقال دلار آمریکا به ایران و برخی دیگر از کشورهای تحریم شده خاورمیانه است.
این روزنامه می‌نویسد اعمال تحریم‌های جدید آمریکا احتمالا روابط بغداد و واشینگتن را دچار تنش کند و تبعات آن نیز بر ارزش دینار عراق و زندگی مردم این کشور تاثیر بگذارد.
این تحریم‌ها در پی چندین ماه تلاش آمریکا برای کاهش تنش‌ها با ایران انجام می‌شود، بویژه که وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیرا مجوز پرداخت ۲.۵ میلیارد یورو بدهی مسدود شده عراق به جمهوری اسلامی از بابت واردات گاز و برق را صادر کرد.
با این‌حال، در پی تلاش‌های مکرر ایران برای توقیف نفتکش‌ها در خلیج فارس، دوباره آمریکا رویکرد سرسختانه‌ای علیه جمهوری اسلامی در پیش گرفته و هفته گذشته پنتاگون از ارسال ناوهای جنگی و جنگنده‌های پیشرفته به خلیج فارس برای ممانعت از آزار و توقیف کشتی‌ها توسط جمهوری اسلامی خبر داد.
مقامات آمریکایی به وال استریت جورنال گفته‌اند این کشور طبق اطلاعاتی که به‌دست آورده، در حال اتخاذ اقداماتی علیه برخی از بانک‌های عراقی است که وارد پولشویی و نقل‌وانتقالات جعلی برای افراد تحریم‌شده شده‌اند.
این مقامات می‌افزایند نگرانی آمریکا از بهره‌برداری جمهوری اسلامی از نقل‌وانتقالات غیرقانونی بانک‌های عراقی افزایش یافته است.
یک مقام آمریکایی گفته است ما دلایل قوی داریم که مقصد برخی از نقل‌وانتقالات مالی، افراد تحریم‌ شده یا کسانی هستند که احتمالا در آینده تحریم می‌شوند و همه آن‌ها با ایران ارتباط دارند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۴۳۴ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا