اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

گزارش بازار بدهی ۱۰ خرداد ماه/ معامله عجیب در اوراق گام بانک شهر با ۶۸ درصد بازدهیگزارش بازار بدهی ۱۰ خرداد ماه/ معامله عجیب در اوراق گام بانک شهر با ۶۸ درصد بازدهیبه گزارش دانستنی اقتصاد؛ در معاملات امروز مجموعا  ۱۹۸ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۶.۰۴ درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۵.۹ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب ۲۵ و ۲۳۲ میلیارد تومان و اوراق شرکتی ۵۲۱ میلیارد تومان معامله انجام شده است.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات (میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.
 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

بازار سرمایه

بازار سرمایه2

3بازار سرمایه

بازار سرمایه4

 

اوراق اراد/افاد  با نرخ ۲۳ الی ۲۵.۸۵ درصد معامله شدند. اوراق گام نیز با میانگین نرخ ۳۲.۰۲ درصد معامله شدند. اختلاف نرخ بازدهی تا سررسید گام و اخزای با سررسید زیر یک سال نیز، ۶ درصد بود. دلیل این افزایش شدید در میانگین موزون نرخ اوراق گام معامله عجیب در گام ۰۲۰۳۶۱ بانک شهر میباشد. در این معامله که ارزش آن ۱۷ میلیارد تومان بود، این اوراق با نرخ YTM برابر ۶۸ درصد معامله شد. سررسید این اوراق در پایان خرداد سال جاری است.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

بازار سرمایه5

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا