اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

پیش‌بینی حضور ۴ میلیون نفر در مراسم جاماندگان اربعین تهران

به گزارش دانستنی اقتصاد، سید کمال سادات صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به مراسم جاماندگان اظهار داشت: مسیرهای پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) از میدان آئینی امام حسین (ع) با قرائت زیارت شریف اربعین آغاز می‌شود.

وی گفت: این پیاده روی به مسافت ۱۵ کیلومتر به مقصد حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می‌شود.

سادات ادامه داد: در طول مسیر استقرار یک هزار و ۳۰۰ موکب مردمی با خدمات متنوع جهت خدمت به راهپیمایان تدارک دیده شده است و مواکب ام البنین (ع) جهت ارائه خدمات به بانوان و کودکان به منظور استراحت بانوان و فرزندان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امنیتی استانداری تهران بیان کرد: مواکب پزشکی و سلامت در طول مسیر تدارک دیده شده که به خدمات رایگان خواهند پرداخت و موکب‌های فرهنگی، ایستگاههای صلواتی و غیره از جمله تدارکات خدمت به زائرین است.

سادات گفت: درب تکایا مساجد و حسینیه‌ها به روی شرکت کنندگان در پیاده‌روی جاماندگان اربعین باز خواهد بود و امسال پیش بینی حضور تقریبی چهار میلیون زائر جاماندگان اربعین حسینی پیش بینی شده که در مسیرهای خیابان ۱۷ شهریور به سوی میدان خراسان و سپس میدان شوش به سمت خیابان فداییان اسلام گام برداشته و این راهپیمایی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) منتهی خواهد شد.

وی در خصوص پیش بینی‌های ترافیکی افزود: تمهیدات لازم توسط کمیته ترافیکی در خصوص پارک خودروها و محدودیت‌های توقف معابر پیرامون میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب حد فاصل پل چوبی تا میدان امام حسین (ع) و خیابان مازندران، خیابان ۱۷ شهریور حد فاصل میدان امام حسین (ع) تا خیابان شوش، خیابان شوش حد فاصل ۱۷ شهریور تا میدان شوش در هر دو مسیر به طور کامل، خیابان فداییان اسلام از میدان شوش تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در هر دو مسیر از خیابان قم تا محدوده میدان فرمانداری به طور کامل، محدوده درب‌های ضلع شرقی و غربی و جنوبی حرم به طور کامل، خیابان ۲۴ متری حد فاصل میدان حرم تا خیابان سازمان آب، جاده ورامین حد فاصل سه راه ورامین تا میدان معلم در هر دو مسیر، خیابان شهرداری حد فاصل خیابان رجایی تا میدان مدرس اجرا می‌شود.

مدیرکل امنیتی استانداری تهران اضافه کرد: سازمان‌های مسئول به ویژه اتوبوسرانی، تاکسیرانی، اورژانس، آتش نشانی در طول مراسم حضور دارند و به منظور انتقال زائرین از محل حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به ایستگاه‌های بی آرتی و اتوبوس ۱۳ خط پیش بینی و هماهنگ شده است، همچنین برای این منظور هفت خط تاکسیرانی جهت استقرار و تردد ون‌های سازمان تاکسیرانی هماهنگ شده است.

سادات اضافه کرد: جهت بهره مندی زائرینی که با وسیله نقلیه شخصی حضور خواهند یافت در طول مسیر محل‌هایی جهت پارک وسیله نقلیه شخصی در نظر گرفته شده است و با همکاری شهرهای اطراف از ظرفیت وسایل نقلیه جهت زائرینی که از شهرهای اطراف مثل ورامین، قرچک، پیشوا، باقرشهر و اسلامشهر حضور خواهند یافت، بهره مند خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا