اقتصادیراه و شهرسازی

پرواز ۳.۸ میلیون مسافر از فرودگاه‎های کشور

دانستنی آنلاین: طبق آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای خرداد ۹۸، نشست و برخاست ۲۶ هزار و ۲۳۱ فروند هواپیما است که طی آن بیش از سه میلیون و ۸۲۵ هزار مسافر و نزدیک به ۲۱ میلیون و ۸۲۸ هزار کیلوگرم بار منتقل شده است.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین به نقل از ایرنا، طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در خرداد ۹۸، با انجام ۳۱ هزار و ۴۱۵ فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از ۳۶ میلیون و ۸۲۳ هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا کند.

بر همین اساس در خرداد ۹۸، فرودگاه مهرآباد با ۱۰ هزار و ۱۱۵ فروند بیشترین نشست و برخاست هواپیما را به خود اختصاص داده و با جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۱۹۲ هزار مسافر پرترافیک‌ترین فرودگاه بوده است.

فرودگاه مشهد با ۵ هزار و ۱۱۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش نزدیک به ۷۵۴ هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است

فرودگاه امام خمینی (ره) با ۳ هزار و ۵۲۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۵۶۵ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون و ۸۹۵ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست حمل و نقل و بار قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از هشت میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش نزدیک به شش میلیون و ۷۸۶ هزار کیلوگرم بار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای خرداد ۹۸، نشست و برخاست ۲۶ هزار و ۲۳۱ فروند هواپیما است که طی آن بیش از سه میلیون مسافر و نزدیک به ۲۱ میلیون و ۸۲۸ هزار کیلوگرم بار منتقل شده است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۴ هزار و ۲۲۷ فروند نشست و برخاست، نزدیک به ۶۲۶ هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به چهار میلیون و ۷۶۳ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با دو هزار و ۲۷۴ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از ۲۱۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۵۷۹ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای بین‌المللی خرداد ۹۸، در فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیز، نشست و برخاست ۵۱۸۴ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۷۷۱ هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به ۱۵ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‌است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست بیش از ۳ هزار و ۴۸۳ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش نزدیک به ۵۶۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون و ۸۶۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است.

پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۸۹۰ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش نزدیک به ۱۲۸ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از دو میلیون کیلوگرم بار در رتبه دم قرار دارد.

فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۱۰ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش ۳۰ هزار و ۱۴۳ مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون کیلوگرم بار در رتبه سوم قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا