اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

وضعیت بازار خودرو پنجشنبه ۱۸ خردادماه / ضرر سنگین خریداران دنا معمولی و اتوماتیکوضعیت بازار خودرو پنجشنبه ۱۸ خردادماه / ضرر سنگین خریداران دنا معمولی و اتوماتیکبه گزارش سرویس خودروی دانستنی اقتصاد؛ قیمت خودرو در آخرین روز معاملات رسمی این هفته تغییر چندانی نکرد. با این حال نمودار تغییرات قیمتی خودرو نسبت به ماه گذشته نزولی مانده است. به طوری که قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس و دنا معمولی طی یک ماه گذشته ۱۵۰ میلیون تومان ارزان شده است.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

طبق گفته کارشناسان در بازار فعلی خودرو جز نرخ دلار سینگالی برای کاهش قیمت وجود ندارد. اگرچه با انتشار خبر آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران بازار ارز روند ریزشی را آغاز کرده است اما تاکنون بازار خودرو واکنش چندانی به این مساله نشان نداده است که طبق گفته فعلان بازار خودرو، خریداران منتظر تدوام ریزش دلار در روزهای آینده هستند و درحال حاضر خریدوفروش خودرو به صفر نزدیک شده است که یکی از عوامل ثبات نسبی قیمت خودرو طی این روزها است.

در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییر آن نسبت به روز گذشته (هفدهم خردادماه ۱۴۰۲) را می‌خوانید؛

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۹۵میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت است اما طی ۶ روز گذشته ۲۵ میلیون تومان ارزان شد است. این خودرو طی ۴۸ روز گذشته ۱۲۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۵۲۰ میلیون تومان است که نسبت به ۶ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۶۵ میلیون تومان رسیده است که ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت است و طی ۴۳ روز گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۷۰۰ میلیون تومان است که نسبت به ۵ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۶۰میلیون تومان است که ثابت مانده است. این خودرو تقریبا ۴۵ روز گذشته ۱۳۰ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۹۰۵ میلیون تومان است که  ۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است این دو مدل طی ۷ روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۸۴۰میلیون تومان است که نسبت به ۴ روز گذشته ۵ میلیون ارزان است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۸۷۵ تومان قیمت خورده است. این خودروها طی ۴۶ روز گذشته ۲۰۰ میلیون ارزان شدند.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۹۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت است و طی ۳۰روز گذشته ۱۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی  ۸۷۵میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۲۰ میلیونی طی ۶ روز گذشته و کاهش  ۱۵۰ میلیونی طی ماه گذشته  است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی یک ماه گذشته ۱۶۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۵۵ میلیون تومان رسیده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۶۵میلیون تومان که تغییر نکرده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم نسبت به روز گذشته ثابت مانده و ۴۹۵ میلیون تومان است. این خودرو طی ۹ روز ۳۵ میلیون ریزش داشته است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۶۵میلیون تومان است که طی روز گذشته  ثابت مانده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۷۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۴۰ میلیون اعلام شده است که ۲۵ میلیون طی ۵ روز کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۲۰ میلیون تومان شده است که نسبت به ۷ روز گذشته ۳۰ میلیون ریزش را ثبت کرده است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز با کاهش ۵ میلیون تومانی به ۵۲۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۹۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون تومان ارزان شد.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم  با کاهش ۵ میلیونی طی دو روز گذشته به ۲۷۵ میلیون تومان است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و  ۳۴۵ میلیون تومان است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۳۴۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۶۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود که به معنای ثبات طی روز گذشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۴۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۵۵ میلیون رسیده است که نسبت به سه روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو نسبت به ۱۶ ادریبهشت ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۵۰ میلیون تومان شده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون تومان ارزان شده است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۶۵ میلیون است که ۵ میلیون تومان طی دو روز ارزان شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۳۵ میلیون تومان اعلام شده است که تغییر نکرده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۸۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و طی یک ماه گذشته ۱۳۰ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۱۵ میلیونی طی دو هفته گذشته است.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا