اقتصادی

هر ماه یک پروژه حمل و نقل در کشور افتتاح می شود

دانستنی اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت:‌اگر روسای جمهور ایران و آذربایجان توافق کنند ظرف ۴ ماه پایانه مرزی آستارا-چای به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ مهرداد بذرپاش، زیرساخت‌های حمل و نقلی شرق کشور را یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: هر ماه یک پروژه حمل و نقل در کشور افتتاح می شود.
او گفت:‌اگر روسای جمهور ایران و آذربایجان توافق کنند ظرف ۴ ماه پایانه مرزی آستارا-چای به بهره برداری خواهد رسید. یکی از برنامه های دولت تکمیل کریدور زمینی شمال – جنوب در شرق کشور است.
وی افزود: برای تکمیل شبکه ریلی در شرق کشور دو خطه کردن مسیر بافق – یونسی با استفاده از سرمایه گذار خارجی در دستور کار است تا حمل بار در این مسیر دو برابر شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اولین نشست اقتصادی ایران و آذربایجان پس از ماجرای سفارت باکو، هفته پیش برگزار شد.هفته آینده رئیس کمیسیون مشترک سوریه به همراه هیات اقتصادی به ایران می آیند.
بذرپاش ادامه داد: حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع برای اتمام مسیر برگشت آزادراه تهراه-شمال مورد نیاز است.قرارداد قطعه سوم آزادراه تهران-شمال که سخت ترین و طولانی ترین قطعه است ظرف یک ماه آینده منعقد شده و کار اجرایی آغاز می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه آزادراه اصفهان-شیراز به طول ۲۳۰ کیلومتر آخر شهریورماه افتتاح می شود. صرفه جویی ناشی از افتتاح این آزادراه ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین در سال است.خط ریلی رشت-کاسپین که به دریا وصل می شود ظرف سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴.۹ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۱۵ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا