, ,

هر عشایر گوشت ۱۶ ایرانی را می دهد

دانستنی آنلاین: عشایر با جمعیت کم اثرگذاری بسیار زیادی در جامعه دارند به‌گونه‌ای که هر یک نفر از جامعه عشایر گوشت قرمز ۱۶ نفر را تأمین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین، قائم‌مقام سازمان امور عشایر ایران با اشاره به سوابق درخشان سیاسی، اجتماعی و نقش ویژه ایلات و عشایر در دفاع از مرزهای سیاسی و فرهنگی گفت: جایگاه عشایر و ایلات از نظر پدافند غیرعامل در مناطق مرزی و دورافتاده بسیار مهم است و اهمیت بسیاری برای امنیت کشور دارند.

شاپور علایی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: به دلیل انطباق و سازگاری بالای عشایر با محیط زیست و داشتن کمترین خسارت و بیشترین نفع، می‌توان عشایر را پرچم‌داران حفظ محیط زیست دانست.

وی با بیان اینکه عشایر در ایران هیچ‌گاه منقرض نمی‌شود، اضافه کرد: عشایر به دنبال آب مجازی هستند و برای به دست آوردن علوفه جابه‌جا می‌شوند، این شیوه از دیرباز دنبال می‌شد لذا می‌توان آن‌ها را محققان بومی دانست.

او گفت: در سال رونق تولید باید تلاش کرد فروشگاه‌های عرضه مستقیم عشایری در استان‌های مختلف ایجاد شود تا وضعیت اقتصادی عشایر بهبود یافته و دست دلالان و واسطه گران کوتاه شود.

این مسئول افزود: باید با حضور فرزندان فارغ‌التحصیل جامعه عشایری شرکت‌هایی تشکیل و برنامه‌های اجرایی به خود آن‌ها واگذار شود زیرا آن‌ها بهتر از همه ما از نیازها و خواسته‌های عشایر اطلاع دارند.

قائم‌مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: میانگین درآمدی هر خانوار عشایر در حال حاضر در حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که درصدد هستیم تا پایان دوره ششم درآمد آن‌ها را به ۳ میلیون تومان افزایش دهیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *