آسیب‌های اجتماعیاجتماعیاقتصادیجهان

نیمی از ۷۰ میلیون آواره جهانی کودک هستند

دانستنی آنلاین: بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از ۷۰ میلیون نفر در جهان به دلیل خشونت یا جنگ از میهن خود فرار کرده و هم اکنون آواره هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ به گزارش سالانه آژانس مهاجران سازمان ملل، آمار آوارگان جهان نسبت به یک دهه گذشته دو برابر شده است و باید گفت که از هر ۱۰۸ نفر یک نفر در زمین آواره است.

آژانس مهاجران سازمان ملل در این گزارش افزوده است: ۷۰.۸ میلیون تن مجبور شدند پایان سال ۲۰۱۸ بی‌خانمان شوند در حالی که در سال ۲۰۱۷، این میزان ۶۸.۵ میلیون نفر اعلام شد. همچنین سه پنجم از این افراد یا بیش از ۴۱ میلیون نفر در داخل کشورهای خودشان آواره شده‌اند.

سازمان ملل با تاکید بر اینکه نیمی از مهاجران و آوارگان سال گذشته ۲۰۱۸ را کودکان تشکیل می‌دادند٬ در ادامه گزارش خود آورده است: دو سوم از آوارگان جهان از پنج کشور از جمله سوریه، افغانستان، سودان جنوبی، میانمار و سومالی هستند.

فیلیپو گراندی٬ کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور مهاجران با انتقاد از عملکرد ضعیف کشورهای ثروتمند در تأمین امنیت و جا و مکان دادن به مهاجران و آوارگان گفت: بدون شک بحران مهاجران در وهله اول برای کشورهای ثروتمند مشکل ساز خواهند بود.

گراندی از تلاش برخی کشورها از جمله آلمان برای حمایت از مهاجران تقدیر و تشکر کرد.

بنابراین گزارش٬ باوجود آنکه جنگ سوریه تا کنون بیشترین محرک افزایش آوارگان در جهان به‌حساب می‌آمد اما تحولات و جنگ داخلی ونزوئلا نیز به تعداد آوارگان جهان که به دلایل مشکلات انسانی و اقتصادی کشورهای خویش را ترک می‌کنند روزانه افزوده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا