اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

معلوم است در تورم ۶۰درصدی ‌پروژه‌ها تمام نمی‌شود! / اوراق گام و خزانه، جایگزین فوق‌العاده وام با تورم حداقلیمعلوم است در تورم ۶۰درصدی ‌پروژه‌ها تمام نمی‌شود! / اوراق گام و خزانه، جایگزین فوق‌العاده وام با تورم حداقلیبه گزارش دانستنی اقتصاد؛ رضا مبصری، عضو هیات رییسه اتاق گرگان در گفت‌وگو با دانستنی اقتصاد گفت: وقتی کشوری تورم‌زده است، سیاست‌هایی که باید در آن اعمال شود مشخص است و دولت‌ها سعی می‌کنند سیاست‌های انقباضی اتخاذ کنند که در اقتصاد جلوی تورم گرفته شود. در نتیجه ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم بانک‌ها وام ندهند، سرمایه‌گذاری کم شود و توسعه داشته باشیم. بنابراین سیاستگذاری در این زمینه باید با حساسیت اتفاق بیفتد.

وی افزود: سال‌هاست بخش خصوصی در این خصوص می‌گوید که مقدار سرمایه‌گذاری از استهلاک کمتر شده است. در این شرایط منطقی که هیج سرمایه‌گذاری به اتمام نرسد. معلوم است که در تورم ۶۰درصدی ‌پروژه‌ها تمام نمی‌شود. پنج سال پیش ۵۰۰هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام در کشور داشتیم.

عضو هیات رییسه اتاق گرگان تصریح کرد: همه چیز از گذر بانک عبور نمی‌کند. ابزارهای زیادی برای تامین مالی وجود دارد؛ اما بانک‌ها باید اولین کسی باشند که با ابزارهای زنجیره تامین مالی اشنا باشند. یکی از این ابزارها تامین مالی زنجیره‌ای است. بانک به جای پول به سر عرضه می‌آید و اعتبار تزریق می‌کند. بانک باید با این ابزار اشنا باشد. اکنون اسم اوراق گام، اوراق خزانه و… را می‌شنوید که جایگزین فوق‌العاده‌ای برای وام هستند و اثر تورمی حداقلی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا