اقتصادی

مصرف برق در روزهای آینده افزایش می‌یابد

 دانستنی اقتصاد: سخنگوی صنعت برق گفت: بخش عمده‌ای از میزان مصرف برق مربوط به حوزه تولید کشور است که رشد صنعتی بسیار خوبی را نشان می‌دهد.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ مصطفی رجبی مشهدی افزود: برای امروز (چهارشنبه، چهارم مرداد) مصرف برق حدود ۷۱ هزار مگاوات پیش‌بینی می‌شود که نسبت به‌روز مشابه پارسال هفت هزار مگاوات افزایش تقاضای مصرف وجود دارد.
وی ادامه‌داد: بخش عمده‌ای از این میزان مصرف مربوط به حوزه تولید کشور است که رشد صنعتی بسیار خوبی را نشان می‌دهد.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان‌کرد: مطابق آمارها، در همین دوره مدیریت مصرف ۱۴ درصد انرژی بیشتری به صنعت نسبت به سال گذشته تحویل شده است.
رجبی مشهدی بیان کرد: هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم نصاب جدیدی که در صنعت برق کشور رقم خورد که بی‌سابقه بود و اوج تقاضای مصرف در روز شنبه (۳۱ خرداد)‌ به عدد ۷۲ هزار و ۷۲۴ مگاوات رسید.
وی اضافه‌کرد: این رقم در هم‌سنجی با روز مشابه پارسال، سه‌هزار و ۲۰۰ مگاوات به تقاضای مصرف کشور اضافه کرده بود که معادل ساخت بیش از پنج‌هزار مگاوات نیروگاه است.
سخنگوی صنعت برق گفت: ساخت این میزان نیروگاه عدد بزرگی است؛ اما همکاری خوب مردم سبب شد بتوانیم هم برق را تأمین کنیم و هم به همه مشترکان برق تحویل دهیم.
رجبی مشهدی یکی از عوامل این مهم را اجرای طرح سراسری پاداش مصرف دانست که در آن نه فقط کسانی که زیر الگو مصرف داشتند مشمول شدند، بلکه مشترکان بالای الگو نیز مشمول پاداش در صورت رعایت صرفه‌جویی شدند.
وی گفت: بر اساس آمار به‌دست‌آمده، بیشترین پاداشی که تاکنون پرداخت شده مربوط به قبض مشترکی است که مبلغ آن یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده است.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان‌کرد: میزان پاداش برای مناطق گرمسیر به‌طور متوسط ۲۵۰ هزار تومان و برای مناطق عادی ۷۵ هزار تومان است.
وی افزود: مردم می‌توانند از الان تا آخر شهریور در این طرح شرکت کرده و از پاداش‌های آن برخوردار شوند.
همه هموطنان با اندکی صرفه‌جویی در مصرف برق، به‌ازای هر کیلووات‌ساعت تا ۲ هزار تومان یعنی معادل ۲۰ برابر هزینه فروش برق پاداش خواهند گرفت.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۱۲ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا