,

محدودیت گرجستان در واردات کالاهای ایرانی جدید نیست

دانستنی آنلاین: عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران و گرجستان گفت: کشور گرجستان از سال گذشته در راستای حمایت از تولید داخلی خود محدودیت‌هایی را برای واردات کالاهایی مانند میلگرد و سیمان وضع کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ مریم سلطانی در گفت‌وگو با ایلنا، در مورد اعمال محدودیت در صادرات برخی کالاهای ایرانی از سوی کشور گرجستان گفت: این موضوع جدید نیست و کشور گرجستان از سال گذشته در راستای حمایت از تولید داخلی خود این قانون را برای کالاهایی مانند میلگرد و سیمان وضع کرده است.

وی ادامه داد: تا جایی که بنده اطلاع دارم این محدودیت برای این اقلام و در سال گذشته بود و بخشنامه جدیدی به دست ما نرسیده است.  ایرانی‌ها نیز در صادرات این کالاها پیش از این با سختی‌های زیاد، تحمل ضرر و زیان مواجه می‌شدند اما در حال حاضر ترخیص کالاها از گمرک سریع و در مدت کوتاه صورت می‌گیرد.

گفتنی است، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طی نامه‌ای به شعبه‌های خود سراسر این کشور، از تصمیم گرجستان برای تدوین لایحه ای به منظور ایجاد محدودیت برای واردات ایرانی خبر داده است.

این نهاد از اتاق‌های بازرگانی سراسر این کشور خواسته است برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، مراتب این تصمیم گرجستان را به اطلاع اعضای خود و صادرکنندگان برسانند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *