اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

مجردها می‌توانند با وام مسکن خانه بخرند؟ / خانه‌های ۷۵۰ میلیونی تهرانمجردها می‌توانند با وام مسکن خانه بخرند؟ / خانه‌های ۷۵۰ میلیونی تهرانبه گزارش دانستنی اقتصاد، سقف جدید وام  مسکن در شهر تهران با وجود افزایش دوبرابری، برای مجردها به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است. برای خرید مسکن در کنار وام ۴۰۰ میلیونی می توان یک وام ۸۰ میلیونی جعاله نیز گرفت. بر این اساس یک فرد مجرد در شهر تهران در نهایت می تواند ۴۸۰ میلیون تومان وام بگیرید. 

امروز به بررسی قیمت خرید مسکن در مناطق مختلف تهران می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که مجردهای تهرانی با  ۴۸۰ میلیون تومان وام مسکن و حداکثر ۲۷۰ میلیون آورده (۷۵۰ میلیون) دیگر، در کدام مناطق و با چه متراژی می‌توانند خانه بخرند؟

تعداد آپارتمان‌های ۷۵۰ میلیون تومانی و ارزانتر در محدوده شهری تهران بسیار کم هستند. نکته قابل توجه این است که آپارتمان‌هایی ارزان قیمت تهران معمولا فاقد سند رسمی هستند و نمی‌توان برای خرید آنها از وام مسکن استفاده کرد، علت اصلی ارزان قیمت بودن آنها نیز همین است. بر این اساس می‌توان گفت که مجردهای تهرانی با  ۴۸۰ میلیون وام  و۲۷۰ میلیون آورده نقدی نمی‌توانند خانه بخرند!

خانه‌های ارزان قیمت تهران
محله متراژ(متر) مشخصات سال ساخت قیمت کل (تومان) قیمت هر متر (تومان)
صالح‌آباد شرقی ۴۸ ۱ خوابه ۱۳۹۷ ۷۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۵٬۶۲۵٬۰۰۰
جوانمرد قصاب ۵۰ ۱ خوابه، پارکینگ ۱۳۹۳ ۷۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۴٬۲۰۰٬۰۰۰
نعمت آباد ۵۸ ۱ خوابه، انباری ۱۳۸۹ ۶۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۱٬۵۵۱٬۰۰۰
نعمت آباد ۵۶ ۱ خوابه، انباری ۱۴۰۰ ۷۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۳٬۰۳۵٬۰۰۰
عبدل آباد ۶۰ ۱ خوابه، زیر همکف ۱۳۹۲ ۷۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۲٬۵۰۰٬۰۰۰

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا