اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

قاضی در ازای یک هزار سکه فتوا داد/ مردمی که لایق اعتماد نبودند


دریافت
۱۷ MB

به گزارش دانستنی اقتصاد، نمایش رادیویی «با کاروان عشق» توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید و پخش شده است. «با کاروان عشق» در سال ۱۳۹۶ توسط ایوب آقاخانی هنرمند با سابقه تئاتر و رادیو کارگردانی شده است و ماجرای این نمایش رادیویی به بعد از واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان مربوط است.

علیرضا غنچی فشکی نویسنده «با کاروان عشق» است و احمد گنجی، بهرام ابراهیمی، علی میلانی، باقر کریم‌پور، عبدالعلی کمالی، میرطاهر مظلومی، کرامت رودساز، محمد آقامحمدی، محمد پورحسن، مهدی نمینی‌مقدم، اکبر مولایی، زنده‌یاد مهرداد عشقیان، سلمان خطی، حمیدرضا هدایتی، محمدسعید سلطانی، بازیگران این مجموعه رادیویی هستند.

گوینده زنده‌یاد مهرداد عشقیان، افکتور نازنین حسن‌پور، صدابردار محمدرضا محتشمی و تهیه‌کننده محمد مهاجر دیگر عوامل نمایش رادیویی «کاروان عشق» را تشکیل می‌دهند.

در قسمت چهارم این نمایش رادیویی با مدت زمان ۱۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه، سبعان برای عبیدالله‌بن حُر و فرزندش سیف به روایت چگونگی خیانت کوفیان به امام حسین (ع) می‌پردازد. عبیدالله‌بن زیاد می‌خواهد اعلام کند که یزیدبن معاویه چند هزار دینار ارسال کرده و فرمان داده تا این سکه‌ها را به کوفیان هبه کند. عبیدالله‌بن زیاد شُریح قاضی را فرامی‌خواند و به او می‌گوید که خاندان علی (ع) همواره آرامش را از خلافت و خواب را از معاویه و یزید گرفته‌اند و به زودی این موضوع حل می‌شود.

شُریح قاضی می‌گوید که امام حسین (ع) فرزند رسول خدا (ص) است. عبیدالله قصد دارد با دادن یک هزار دینار به شُریح قاضی او را با خود همراه کند. شریح می‌پرسد که در مقابل این سکه‌ها از او چه می‌خواهند؟ عبیدالله از شُریح می‌خواهد فتوا دهد تا مردم کوفه و بلاد اسلامی با حسین‌بن علی (ع) مقابله کنند.

شُریح فتوا را مکتوب می‌کند و…

با هم چهارمین قسمت نمایش رادیویی «با کاروان عشق» را بشنویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا