اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

دانستنی اقتصاد، گروه بین الملل: رونمایی ایران از موشک جدید خود با نام «خیبر» و ویژگی‌های منحصر به فرد آن باعث شده، توجه روزنامه‌های مطرح جهان عرب به این دستاورد نظامی جلب شود. از سوی دیگر، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی شب گذشته خود، تاکید کرد که محور مقاومت برای ورود به یک نبرد بزرگ آماده است و این رژیم صهیونیستی است که باید از وقوع چنین نبردی هراس داشته باشد.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

روزنامه رأی الیوم با اشاره به رونمایی از موشک «خیبر» به نقل از سردار رضا طلایی سخنگوی وزارت دفاع ایران نوشت: سرعت این موشک جدید نسبت به نسل‌های گذشته خود، بالاتر است و قدرت بیشتری برای مانور و گریز از رادار دارد. یکی از ارکان قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، قدرت موشکی این کشور است.

ایران یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه به شمار می‌رود و تاکنون سه نسل از موشک خرمشهر رونمایی شده است.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

روزنامه یمنی المسیره به نقل از یک روزنامه صهیونیستی نوشت: عربستان سعودی تمام مواردی را که علیه یهودیان صهیونیست بوده و وجهه رژیم صهیونیستی را خدشه دار می‌کند، از کتب درسی این کشور حذف کرده است. عربستان سعودی روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را از طریق آموزش و پرورش این کشور، در پیش گرفته است.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

روزنامه القدس العربی با اشاره به شهادت یک جوان ۲۸ ساله فلسطینی توسط یک شهرک نشین صهیونیست در جنوب الخلیل نوشت: علاوه بر آنکه یک شهرک نشین صهیونیست در نزدیکی شهرک «تاناعومریم»، علاء خلیل قیسیه را به شهادت رسانده، تعداد دیگری از شهرک نشینان، به کشاورزان فلسطینی در منطقه‌ای واقع در شرق رام الله حمله کردند.

در جریان این حمله شهرک نشینان صهیونیست، دست کم پنج خودرو کشاورزان و محصولات زراعی آنها به آتش کشیده شد. از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۵۷ فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست و یا شهرک نشینان، به شهادت رسیده‌اند.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

روزنامه سوری الثوره با اشاره به موضع گیری های خصمانه کشور فرانسه در قبال سوریه نوشت: رفتار عصبی مسئولان فرانسوی بعد از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و استقبال کشورهای عربی از این اقدام، بیانگر کینه کشورهای غربی در قبال پیشرفت دمشق و خروج از بحران این کشور، است. کشور فرانسه و مزدوران تروریست آن نتوانستند به اهداف مطلوب خود در سوریه دست پیدا کنند.

بی شک رؤیاهای فرانسه برای بازگشت به دوره استعمار و تسلط بر ملت‌ها و ثروت‌های آنها، برای جهان امروز غیرقابل قبول است. بهتر است کشورهای غربی و به ویژه فرانسه در مواضع خود در قبال سوریه و ملت‌های منطقه و سراسر جهان بازنگری کنند چرا که دیگر همه می‌دانند دوره استعمارگری غرب غیرقابل بازگشت است.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

ناصر قندیل در مقاله خود در روزنامه لبنانی البناء در خصوص سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نوشت: سید نصرالله در این سخنرانی نه از مانور نظامی حزب الله سخن گفت و نه از معادله موشک‌ها. همین مسأله باعث بیشتر شدن ترس و وحشت سران رژیم صهیونیستی شده است. محور سخنرانی وی در خصوص این بود که آن طرفی که باید از ورود به یک جنگ بزرگ نگران باشد رژیم صهیونیستی است.

کاهش نفوذ آمریکا، تشدید شکاف‌های داخلی در رژیم صهیونیستی، ضعف جبهه داخلی این رژیم در مقابل گسترش تعداد نیروهای محور مقاومت و سطح روحیه آنها عناصری هستند که باید در این معادله به آنها دقت کرد. در نهایت باید گفت که محور مقاومت آماده این جنگ بزرگ است و این رژیم صهیونیستی است که باید از وقوع این جنگ هراس داشته باشد و هزینه عدم آغاز آن را بپردازد.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی در خصوص شهر اشغالی قدس نوشت: پژوهش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که بعد از گذشت بیش از ۵۰ سال از اشغال مناطق مختلف شهر قدس، ساکنان فلسطینی این شهر، ۴۰ درصد از کل ساکنان را تشکیل می‌دهند. این در حالیست که دهها طرح و پروژه یهودی سازی شهر قدس طی دهه‌های گذشته، عملیاتی شده و نتوانسته به اهداف مطلوب خود دست پیدا کند.

پس چگونه صهیونیست‌ها هرساله بابرگزاری راهپیمایی پرچم‌ها، ادعای پیروزی در شهر قدس را دارند در حالی که نبرد در این شهر هنوز جریان دارد.

رونمایی از موشک «خیبر»/ دوران استعمارگری غرب برنمی‌گردد

روزنامه الشرق الاوسط نیز مخالفت خارج نشینان را با تبادل ۲ زندانی ایرانی و بلژیکی پوشش داد و نوشت: مخالفان ایرانی در خارج کشور، از تبادل اسدالله اسدی یکی از دیپلمات‌های ایرانی که در بلژیک زندانی بود، با یک زندانی بلژیکی در ایران، ناراضی هستند.

وزارت خارجه ایران روز گذشته با اعلام توافق میان این کشور و بلژیک با میانجی گیری عمان، از ورود اسدی به کشور خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا