اقتصادی

رسائی هم منتقد دولت شد!

دانستنی اقتصاد: افزایش نرخ تورم در دولت سیزدهم آنقدر عیان است که حتی با جلوگیری از انتشار آمار و یا آمارسازی هم نمی توان آن را پنهان کرد. این روند تا جایی پیش رفته که حتی صدای برخی از حامیان ابراهیم را هم درآورده است.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ عدم ناتوانی دولت در مهار تورم و افزایش افسارگسیخته قیمت اقلام معیشتی کار را به جایی رسانده که به قول معروف “از شوری این آش، صدای آشپز هم درآمده است…”.
حمید رسایی از چهره های رادیکال هوادار ابراهیم رئیسی با اشاره به رکوردشکنی تورم نقطه‌ای تاریخ پس از انقلاب، در کانال تلگرامی خود نوشت:
«متوسط قیمت‌ها در فروردین ۱۴۰۲ نسبت به فروردین ۱۴۰۱، بالغ بر ۶۹ درصد جهش داشته است. طبق شنیده‌ها، تورم نقطه به نقطه خوراکی‌ها نیز در حدود ۹۰ درصد جهش داشته است».
این چهره رادیکال اصول گرا در ادامه نوشت: «علی‌رغم میل باطنی رئیس‌جمهور برای بهبود معیشت مردم، متاسفانه مجموعه سیاستگذاران دولت در نیمه عمر مسئولیت، با نسخه‌ها و پیشنهادات خود، شرایط را به جایی رساندند که نرخ تورم مذکور، بالاترین نرخ تورم نقطه‌ای در تاریخ بعد از انقلاب است. حتی در دوران دفاع‌مقدس با محدودیت‌های فراوان نیز چنین تورم‌هایی مشاهده نشده است».
رسایی در ادامه با تلاش برای رفع مسئولیت از ابراهیم رئیسی و نقش او به عنوان رئیس دولت در بحران اقتصادی، تورم افسارگسیخته را نتیجه افراد دیگر دانست و مدعی شد: «تصمیم‌سازانی که با نسخه‌های خود، مسبّب تورم مذکور هستند، نمی‌توانند دلسوز مردم و یاری‌دهنده دولت سیزدهم در راستای اهدافش باشند».
این عضو جبهه پایداری در پایان تاکید کرد: «برای تغییر جهت تورم در اقتصاد به نفع طبقات محروم و اهداف دولت سیزدهم که مدنظر رهبر انقلاب نیز میباشد، در درجه اول می‌بایست رئیس‌جمهور محترم با تغییر تصمیم‌سازان مذکور و تفکر حاکم بر آن‌ها، فاصله سیاستی خود را به نمایش بگذارد. در درجه دوم، نقطه آغاز جراحی اقتصادی باید از اصلاح نظام ارزی و سیستم بانکی باشد، نه جراحی معیشت مردم».

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا