اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

در بهار ۱۴۰۲؛ تورم سالانه و نقطه‌ای بخش معدن افزایش اما تورم فصلی کاهش یافتدر بهار ۱۴۰۲؛ تورم سالانه و نقطه‌ای بخش معدن افزایش اما تورم فصلی کاهش یافتبه گزارش اقتصاد آنلاین، بر اساس گزارش مرکز آمار در فصل بهار ١۴٠٢، تورم فصلی بخش معدن نسبت به فصل قبل ١٣,٠ درصد می‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢۵.٨ درصد)، ١٢.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

در فصل بهار١۴٠٢، تورم نقطه به نقطه بخش معدن نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴٠,٧ درصد می‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٣٣.٧ درصد)، ٧.٠ واحد درصد افزایش داشته است.

در این فصل بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۵٨.٠ درصد مربوط به گروه “سایر معادن” و کمترین تورم نقطه به نقطه با ٢۶.١ درصد مربوط به گروه “زغال سنگ” می‌باشد.

در فصل بهار١۴٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل ٢۵,٠ درصد می‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢١.٠ درصد)، ۴.٠ واحد درصد افزایش داشته است. 

در این فصل بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه “سایر معادن” با ۵٩.٣  درصد و کمترین تورم سالانه مربوط به گروه “کانه‌های فلزی” با ٢١.۶  درصد می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا