اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

خبر مهم درباره واریز حقوق تیرماه بازنشستگان / افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال شد؟خبر مهم درباره واریز حقوق تیرماه بازنشستگان / افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال شد؟  • افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد؟

  • واکنش دولت به همسان سازی حقوق بازنشستگان​

  • رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرد؟

  • تاریخ دقیق واریز حقوق بازنشستگان

  • زمان تاریخ واریز حقوق تیرماه بازنشستگان 

به گزارش دانستنی اقتصاد، واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از روز سه شنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده است. حقوق این گروه بر اساس حروف الفبا تا پایان ماه جاری واریز خواهد شد. همزمان با واریز حقوق تیرماه خبرهایی از تصویب همسان سازی حقوق بازنشستگان به گوش می‌خورد، اما ماجرا چیست و آیا رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرده است؟

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد؟

ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در جدیدترین مصاحبه خود از پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان (معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم رده و رتبه آنان) خبر داده است. 

او گفته است: برخی از کمیسیون‌های مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادند که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قالب یک حکم در این برنامه گنجانده شود. ما هم این پیشنهاد را به کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه دادیم، مبنی بر اینکه حقوق بازنشستگان معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم رده و رتبه آنان شود و سازوکاری در نظر می‌گیریم که حتماً این موضوع عملیاتی شود. به دنبال این هستیم افزایش حقوق ضمانت اجرا هم داشته باشد و در صورتی که دستگاهی ترک فعل کند و به وظایف خود در اجرای این قانون عمل نکند، با آن دستگاه برخورد شود.

واکنش دولت به همسان سازی حقوق بازنشستگان​

سید احسان خاندوزی در نشست خبری روز سه‌شنبه (۲۷تیرماه) درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: متناسب سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از جمله بازنشستگان در دو مرحله انجام شد که رضایت این قشر را به دنبال داشت ولی در مورد خبر کمیسیون برنامه و بودجه فعلا در لایحه برنامه هفتم توسعه چنین حکمی وجود ندارد. اگر در کمسیون تلفیق و صحن‌ مجلس مصوب شود، حتماً دولت آن را در دستور کار اجرای خود قرار خواهد داد.

رقم حقوق تیرماه بازنشستگان تغییر کرد؟

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان فعلا به عنوان یک پیشنهاد در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطرح شده است و هنوز تا مراحل تصویب نهایی راه زیادی در پیش دارد. حقوق تیرماه بازنشستگان نیز تغییری نداشته است.

تاریخ دقیق واریز حقوق بازنشستگان

همانطور که گفته شده زمان واریز حقوق بازنشستگان سه شنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده است و بر اساس حروف الفبا تا روز شنبه ۳۱ تیرماه ادامه دارد.​ جزییات زمابندی واریز حقوق بازنشستگان را در جدول زیر بخوانید.

زمان تاریخ واریز حقوق تیرماه بازنشستگان 

نام حرف تاریخ پرداخت بانک صادرات ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
آ – الف ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ ق ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
حروف (ب) تا (ش) شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ س ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
حروف (ص) تا (ی) شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ ر ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
ب ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ همکاران بازنشسته ۱۴۰۲/۰۴/۳۱
پ ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ط ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
ت ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ظ ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
ث ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ خ ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
چ ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ گ ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ج ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ ل ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ژ ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ و ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ص ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ ه ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ض ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ غ ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ز ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ ی ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ف ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ ذ ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
ح ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ ک ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
بانک ملی ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ د ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
بانک ملت ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ ش ۱۴۰۲/۰۴/۳۰
بانک تجارت ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ ع ۱۴۰۲/۰۴/۳۱
پست بانک ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ ن ۱۴۰۲/۰۴/۳۱
بانک سپه ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ م ۱۴۰۲/۰۴/۳۱
بانک کشاورزی ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ بنیاد شهید ۱۴۰۲/۰۴/۳۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا