اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

جهش عجیب جستجوهای بی‌نتیجه مسافران همزمان با تعلیق ایرلاین‌ها!جهش عجیب جستجوهای بی‌نتیجه مسافران همزمان با تعلیق ایرلاین‌ها!به گزارش دانستنی اقتصاد؛ همانطور که پیش‌بینی می‌شد چنین اقدامی موجب اختلال گسترده در شبکه تولید و عرضه پرواز شد و در روزهای اخیر بسیاری از افرادی که قصد سفر داخلی داشتند، در یافتن بلیت هواپیما ناموفق بوده‌اند.

1بلیط

2بلیط

در نمودار زیر به وضوح همزمانی تاریخ تعلیق ایرلاین‌ها و کاهش تعداد پروازهای موجود در سه مسیر پرتردد تهران-مشهد، تهران-شیراز و تهران – اهواز مشخص است.

3بلیط

بر این اساس تعداد پروازهای موجود برای هر یک از این مسیرها از ۱۶ خرداد به بعد، یعنی آغاز ابطال مجوز ایرلاین‌ها در مقایسه با روزهای پیش از آن به شدت کم شده است.

نمودار بعد هم نشان می‌دهد که با تعلیق‌ تعدادی از ایرلاین‌ها و به دنبال آن کاهش عرضه بلیت هواپیما، تعداد دفعاتی که متقاضیان به دنبال بلیت یک پرواز بودند اما نتیجه‌ای دریافت نکردند، افزایش یافته است.

به عبارت دیگر از روزهای ۱۶ و ۱۷ خرداد، روزهای آغاز و تداوم ابطال مجوزهای ایرلاین‌ها، هر چه متقاضیان بیشتر در جستجوی بلیت هواپیما بوده‌اند، بیشتر به درب بسته خورده‌اند!

4بلیط

این نمودار نیز به روشنی ثابت می‌کند که از اواسط ماه جاری و حتی پیش از اعلام رسمی ابطال مجوز‌ها، قیمت‌ بلیت هواپیما در سه مسیر پرتردد گفته شده، افزایش و یا بهتر است بگوییم جهش یافته است.

5بلیط

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا