, ,

تداوم بدقولی خودروسازان

دانستنی آنلاین: عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است اگرچه خودروسازان متعهد شدند تا دی ماه امسال خودروهای پیش فروش شده را تحویل دهند اما شرایط کنونی حکایت از به تاخیر افتادن مجدد تحویل خودروها دارد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ عبدالله رضیان با اشاره به بدقولی خودروسازان در تحویل خودروهای پیش فروش شده، افزود: صنعت خودرو در شرایط جدید با التهاب شدیدی روبه رو است چراکه از یک سو واردات چهارچرخ‌ها ممنوع است و از سوی دیگر تیراژ تولیدات داخلی در اثر اتفاقات روزهای اخیر کاهش پیدا می‌کند بنابراین تحویل خودروهای پیش فروش شده با مشکلاتی بیش از گذشته روبه رو می‌شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس گفت: در حال حاضر بیشترین مطالبات مردم درباره خودروهای پیش فروش شده است درحالیکه خودرو کالایی مصرفی بوده و باید به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد نه اینکه مردم برای دریافت خودرویی مانند پراید بارها به نمایندگان مراجعه کنند.

مشکلات مدیریتی تیراژ خودرو  را کاهش می‌دهد

وی با بیان اینکه مشکلات مدیریتی که در خودروسازی‌های ایجاد شد، تیراژ آنها را کاهش می‌دهد، اظهار کرد: اگرچه ایران خودرو و سایپا متعهد شدند تمام خودروهای پیش فروش شده را تا دی ماهتحویل دهند اما به نظر می‌رسد نتوانند به وعده خود عمل کنند و این امر حداقل ۳ تا ۴ ماه به تاخیر می افتد.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگرچه خودروسازان وعده تحویل خودروهای پیش فروش شده را دادند اما براساس شرایط کنونی صنعت خودروسازی، این تعهد نیز اجرایی نمی‌شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با نظارت از بروز چنین امری جلوگیری کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *