اقتصادی

تخم مرغ ارزان شد

دانستنی اقتصاد: مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت:  با توجه به اینکه در فصل گرما هستیم و میزان مصرف کاهش یافته است، قیمت تخم مرغ نیز در بازار کاهش یافته است و زیر نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد به همین منظور شرایط صادرات مازاد تولید و خرید توافقی این محصول فراهم شده است.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ محمد مرادی اظهارکرد: مشکلاتی و خلاءهایی برای تامین نهاده های دامی از جمله سویا وجود داشت که با ورود وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام و شخص قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی این مسائل در حال رفع است.
وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا محموله‌های واردکنندگان نهاده های دامی در کمترین زمان ممکن ترخیص شود، افزود: بارگیری نهاده ها در حال انجام است و روزانه حجم قابل توجهی نهاده به سمت کشور منتقل می شود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: با اقدامات در دست انجام، به نظر می رسد ظرف یک تا دو هفته آینده بازار تامین نهاده های دامی در کشور دوباره به شرایط پایدار و مناسبی برگردد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل گرما هستیم و میزان مصرف کاهش یافته است، قیمت تخم مرغ نیز در بازار کاهش یافته است و زیر نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد به همین منظور شرایط صادرات مازاد تولید و خرید توافقی این محصول فراهم شده است.
مرادی با اشاره به اینکه مرغداران برای تامین سرمایه در گردش خود دچار مشکلی هستند، گفت: با توجه به انکه مرغداران نتوانستند محصول خود(تخم مرغ) را به نرخ مصوب به فروش برسانند، نقدینگی لازم برای ورود به چرخه تولید و خریداری نهاده ها کاهش یافته است به همین منظور از وزارت جهاد کشاورزی در خواست می شود، مرغداران را یاری کند.
وی تصریح کرد: بخش کشاورزی در تمام دنیا مورد حمایت هستند و مشکلات فصلی تولید، شرایط  ادامه کار را دشوار کرده است.
مرادی اظهار کرد: هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری در حالی ۳۶ هزار تومان به فروش می رسد که قیمت مصوب این محصول ۴۷ هزار و  ۳۰۰ تومان است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: در میادین میوه و تره بار تخم مرغ متناسب با قیمت فروش مرغداران به فروش می رسد اما در سطح شهر شاهد گرانی فروش این محصول نیز هستیم و آن افت قیمت صورت گرفته رعایت نمی‌شود.
وی اظهار کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ  ۳۰ عددی در میادین میوه و تره بار حدود ۸۵ هزار تومان است که زیر قیمت مصوب خود به فروش می‌رسد.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۴.۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۱۰۸ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا