اقتصادی

برگزاری آزمون سراسری فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان – پایگاه خبری دانستنی آنلاین

آزمون سراسری ورودی دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران ۱۳ آبان ۱۴۰۱ برای علاقه‌مندان به فیلم‌سازی که در بازه سنی ۱۶ تا ۳۰ سال قرار دارند، برگزار می‌شود.

به گزارش دانستنی انلاین ، دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران بعد از حدود سه سال تأخیر در برگزاری به دلیل شرایط کرونا، با برگزاری آزمون در ۱۳ آبان‌ماه سال‌جاری در تمامی ۵۸ دفتر انجمن کلید می‌خورد و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند با مراجعه به دفاتر انجمن سینمای جوانان برای شرکت در آزمون و نام‌نویسی در دوره فیلم‌سازی اقدام کنند.
شرکت در آزمون هیچ محدودیتی ندارد و علاقه‌مندان به سینما که در بازه سنی ۱۶ تا ۳۰ سال قرار دارند، می‌توانند در آزمون فیلم‌سازی که ۱۳ آبان‌ماه در تمام دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند.
تمامی داوطلبان بعد از آزمون موظف هستند که در مصاحبه حضوری نیز شرکت کنند که برآیند آزمون و مصاحبه، شرکت‌کنندگان نهایی دوره فیلم‌سازی را مشخص می‌کند.
گفتنی‌است، دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی در سال‌های قبل در ۳۵۸ ساعت برنامه‌ریزی شده بود که در سال ۱۴۰۱ با اضافه شدن نشست‌های فرهنگی و پژوهشی به عنوان یک درس میان‌رشته‌ای، مدت این دوره به ۴۰۰ ساعت افزایش یافته است.
نشست‌های فرهنگی و پژوهشی با محوریت سوژه‌یابی، توجه به موقعیت‌های سینمایی، نگاه به شرایط ژانر، اقلیم و فرهنگ و مسائل روان‌شناسی و جامعه‌شناسی، برای درک بهتر سینما و هدف‌گذاری بهتر هنرجوها در این هنر، برنامه‌ریزی شده است.
هنرجویان بعد از پایان دوره موظف هستند که یک فیلم را به صورت مستقل تولید کنند و در این مسیر یک استاد راهنما، با هر هنرجو همراه خواهد شد تا در بازه زمانی حداکثر دو ماه فیلم کوتاه پایان دوره خود را بسازد./ایسنا

لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=127059

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا