,

برنامه‌ جدید فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر

دانستنی آنلاین: مدیر امور اعتباری بانک مسکن از برنامه جدید مسوولان بخش مسکن برای تکمیل، افتتاح و فروش اقساطی بخش زیادی از واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ محمد حسن علمداری، افزود: در جلسه‌ای که با حضور مسوولان بخش مسکن در حوزه مسکن مهر و همچنین مدیران عامل شهرهای جدید کشور برگزار شد در خصوص فروش اقساطی بخش دیگری از واحدهای مسکن مهر باقی مانده تصمیم‌گیری شد.

وی افزود: بر این اساس مقرر شد تا پایان سال جاری حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر که عملیات ساخت آن‌ها به پایان رسیده و تکمیل شده‌اند افتتاح، فروش اقساطی و به متقاضیان تحویل شود. این در حالی است که براساس اعلام مسوولان مسکن مهر هم‌اکنون نزدیک به ۱۷۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور باقی مانده است که دولت بنا دارد هر چه سریعتر این واحدها را تکمیل کرده و توام با تامین خدمات زیربنایی و زیرساختی این واحدها، مقدمات فروش اقساطی، افتتاح و تحویل آن‌ها به متقاضیان را فراهم کند.

علمداری با اشاره به اینکه نشست روز گذشته با حضور مقامات وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و مدیران عامل شهرهای جدید به منظور پایش طرح مسکن مهر و همچنین هم‌اندیشی در خصوص مسائل مربوط به مسکن مهر برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این نشست همچنین به سوالات مدیران عامل شهرهای جدید و سایر حاضرین در جلسه در خصوص مسائل مربوط به تامین مالی مسکن مهر از جمله موضوعات مرتبط با تسهیلات این پروژه پاسخ داده شد.

وی افزود: بحث فروش اقساطی واحدها، مسائل مربوط به متمم جدید تسهیلات مسکن مهر و … برخی از مسائلی بود که مدیران عامل شهرهای جدید در ارتباط با آن‌ها سوالاتی را مطرح کردند و به آن‌ها پاسخ داده شد.

وی با اشاره به همکاری مطلوب میان مسوولان مرتبط با پروژه مسکن مهر و هم‌عقیده بودن دست‌اندرکاران ساخت این واحدها در موضوع ضرورت تکمیل واحدهای باقی مانده،تامین خدمات زیربنایی و روبنایی،افتتاح وفروش اقساطی واحدها گفت: همه حاضران در جلسه روز گذشته بر این موضوع تاکید داشتند که لازم است با افزایش همکاری‌های متقابل،پرونده مسکن مهر در اسرع وقت بسته شود وهمه واحدها تعیین تکلیف شود.

علمداری همکاری دستگاه‌های مسوول در حوزه مسکن مهر با یکدیگر را مطلوب ارزیابی کرد و تعامل آن‌ها با بانک مسکن را تعاملی همکارانه ومثبت اعلام کرد.

وی شرط رسیدن واحدها به مرحله فروش اقساطی و صدور دفترچه اقساط برای بازپرداخت تسهیلات از سوی متقاضیان را تکمیل عملیات ساخت واحدها و رسیدن آن‌ها به مرحله افتتاح عنوان کرد و گفت: مطابق با تصمیمات گرفته شده قرار است منابعی به منظور تامین زیرساخت‌های مسکن مهر در اختیار وزارت نیرو قرار بگیرد و دو وزارتخانه راه وشهرسازی و نیرو در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند. مدیر امور اعتباری بانک مسکن منبع تامین این اعتبار را منابع دولتی اعلام کرد.

وی همچنین از همکاری مطلوب خریداران مسکن مهر در شهرها در بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافت شده برای واحدهایی که فروش اقساطی شده‌اند خبر داد و گفت: اگر چه در حوزه تسهیلات مسکن مهر نیز بانک مسکن با موضوع مطالبات معوق مواجه است اما بخش قابل توجهی از خریداران مسکن مهر اقساط خود را به موقع پرداخت می‌کنند.

وی خطاب به خریداران مسکن مهر که کارت قسط تسهیلات دریافت کرده‌اند گفت:لازم است این گروه از تسهیلات‌گیرندگان از بانک مسکن نسبت به بازپرداخت به موقع تسهیلات دریافت شده و واریز به موقع اقساط خود اقدام کنند تا بانک مسکن بتواند از محل بازگشت منابع تسهیلاتی مسکن مهر به خانه‌دار شدن سایر متقاضیان تسهیلات مسکن کمک کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *