اقتصادی

ایران باز هم در قعرِ رتبه‌بندی جهانی قرار گرفت!

دانستنی اقتصاد: هفته‌نامه بریتانیایی اکونومیست اسامی جدید شهرهای جهان را برای زندگی بهتر منتشر کرد که پایتخت ایران پایین‌ترین رتبه را در این فهرست دارد.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ واحد اطلاعات هفته‌نامه خبری و بین‌المللی اکونومیست روز پنج‌شنبه گزارش جدید خود از رده‌بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی را منتشر کرد.
تهران، پایتخت ایران، در ردیف ۱۶۳ از ۱۷۲ شهر جهان و در کنار دوآلا، پایتخت اقتصادی کامرون و هَراره، پایتخت زیمبابوه، قرار گرفته‌است. طی سال‌های گذشته نیز تهران در ردیف‌های آخر قرار داشت.
تهران_ایران
بر اساس رده‌بندی اکونومیست، بهترین شهر از لحاظ زندگی، شهر وین اتریش و بدترین شهر، دمشق، پایتخت سوریه است.
وین پارسال به خاطر شیوع کرونا و قرنطینه شهر، به رده ۱۲ لیست بهترین شهرهای جهان برای زندگی سقوط کرده بود، اما امسال دوباره به صدر فهرست اکونومیست بازگشت.
وین_اتریش
کپنهاک دانمارک، زوریخ سوئیس و شهر کلگری کانادا بعد از وین بهترین شهرهای جهان برای زندگی و شهر بندری لاگوس نیجریه، طرابلس، پایتخت لیبی، شهر الجزیره، پایتخت الجزایر به همراه کراچی پاکستان بعد از دمشق بدترین شهرها برای زندگی رده‌بندی شده‌اند.
رتبه بندی اکونومیست
شاخص زیست‌‌‌پذیری واحد اطلاعات نشریه اکونومیست در اصل به عنوان ابزاری برای کمک به شرکت‌ها در اختصاص کمک هزینه سختی به عنوان بخشی از بسته‌‌‌های جابه‌جایی مهاجران طراحی شده است.
این شاخص شرایط زندگی را در ۱۷۲ شهر جهان بر اساس بیش از ۳۰ معیار مورد بررسی قرار می‌دهد که به پنج دسته شامل موارد فوق دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند: ثبات، مراقبت‌‌‌های بهداشتی، فرهنگ و محیط‌‌‌زیست، آموزش و زیرساخت.
 
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا