اقتصادی

انتشار آگهی حوزه مسکن در سکوهای اینترنتی قانونمند می شود

دانستنی اقتصاد: مشاور وزیر راه و شهرسازی در خصوص آگهی های مسکنی که به آشفته بازار مسکن دامن می زنند اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها با همکاری سکوهای اینترنتی قانونمند می شود.
به گزارش دانستنی اقتصاد؛ سید جواد سادات فیرزنی درباره انتشار آگهی‌های فروش و اجاره مسکن در سکوهای اینترنتی نظیر شیپور و دیوار اظهار کرد: برخی از آگهی‌های منتشر شده در حوزه مسکن وجود خارجی ندارند، برخی دیگر نیز مربوط به مساکن حمایتی و طرح‌های دولتی هستند که فروش و واگذاری آنها غیرقانونی است. برخی نیز مربوط به پیش فروش مسکن هستند که در صورت انتشار نیاز به استعلام مجوز راه و شهرسازی است.
وی افزود: اکثر این آگهی ها توسط واسطه ها منتشر می‌شوند که موجب سرگردانی مردم به‌ویژه در فصل اجاره می‌شود. قیمت سازی بر اساس آگهی های غیر واقعی و دامن زدن به التهاب بازار از دیگر مواردی است که اثر افزایشی آن بر بازار ملموس است.
وی تصریح کرد:‌ طی ماه‌های اخیر جلساتی با سکوهای منتشرکننده آگهی‌های مسکن برگزار شد تا درخصوص عدم درج آگهی‌های نادرست، مبهم و یا خلاف قانون تصمیم گیری شود.از مشکلات مربوط به آگهی‌ها مشخص نبودن موجودیت یا ملک آگهی شده، درج و انتشار آگهی مسکن طرح های حمایتی دولت که خلاف قانون است و یا آگهی‌های مربوط به پیش‌فروش مسکن که باید مجوزهای از وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
مشاور وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در همین جلسات سکوها پیشنهاد دادند دسترسی آن‌ها جهت استعلام موجودیت ملک و مالک ملک برقرار شود.
وی یادآور شد:‌ در ششمین جلسه شورای عالی مسکن موضوع الزام به ساماندهی آگهی‌های حوزه مسکن از سوی رئیس جمهور مطرح شد و بر اساس دستور رئیس جمهور، بررسی و تصمیم‌گیری در این خصوص به شکل مشترک توسط وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی باید انجام شود.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ میانگین امتیازات: ۵ / ۵. تعداد امتیازات: ۸۰ به این خبر امتیاز دهید

۰/۵

(۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا