,

افزایش دامنه نوسان قیمت در بازار برتر بورس

دانستنی آنلاین: مدیرعامل شرکت بورس تهران با اشاره به اینکه شرکت‌هایی در بازار برتر پذیرش می شوند که حداقل نمره اطلاع‌رسانی‌شان کمتر از ۷۰ نباشد٬ تاکید کرد: قرار است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم‌ها افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ علی صحرایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ویژگی‌های بازار برتر که قرار است در بورس رونمایی شود، افزود: هیأت مدیره بورس تهران این پیشنهاد را داده که تابلوی بازار برتر در بورس رونمایی شود.

وی درباره مشخصات شرکت هایی که وارد بازار برتر می شوند٬ توضیح داد: شرکت‌هایی که حداقل نمره اطلاع رسانی شان کمتر از ۷۰ نباشد، سرمایه شان حداقل ۱,۰۰۰ میلیارد تومان و سهام شناورشان حداقل ۲۵ درصد باشد یا اینکه سهام آزاد شناورشان از نظر ریالی ۱,۵۰۰ میلیارد تومان باشد می‌توانند در این بازار لیست شوند.

صحرایی افزود: با لحاظ گزارش‌های حسابرس در صورت‌های مالی شرکت‌هایی که می‌توانند در این بازار لیست شوند، پیشنهاد به سازمان بورس ارائه شده است. اخیراً این موضع را به سازمان بورس داده‌ایم و منتظر هستیم که این موضوع را بررسی کنند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در پاسخ به اینکه آیا قوانین بازارگردانی این بازار نسبت به دیگر بازارها تفاوتی وجود دارد؟ گفت: خیر؛ اما در این بازار وجود بازارگردان الزامی است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *