اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

دانستنی اقتصاد – گروه بین الملل: سرزمین‌های اشغالی طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد تشدید نا آرامی و آشوب‌ها و گسترش اعتراضات و اعتصابات در واکنش به احتمال تصویب طرح جنجالی کابینه بنیامین نتانیاهو موسوم به اصلاحات قضائی و همچنین برکناری وزیر جنگ این رژیم بوده است.

برکناری وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک روز پس از درخواست «یوآف گالانت» وزیر جنگ این رژیم مبنی بر توقف طرح اصلاحات قضائی اسرائیل، او را برکنار کرد. گالانت یکی از اعضای ارشد حزب حاکم رژیم صهیونیستی موسوم به «لیکود» است.

گالانت ضمن مخالفت با سیاست‌های جنجالی نتانیاهو، در نطقی از کابینه درخواست توقف برنامه اصلاحات قضائی را کرده و هشدار داد «چنانچه این رویه ادامه یابد، چنددستگی و انشقاق در ارتش و مؤسسات دفاعی علنی‌تر خواهد شد و امنیت این رژیم را به خطر خواهد انداخت.»

وی پیشتر تاکید کرده بود «پیروزی یکی از طرف‌های درگیری در کف خیابان یا در داخل کنست (پارلمان) در هر صورت به زیان این رژیم تمام خواهد شد.»

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

محافل صهیونیستی: در پرتگاه اضمحلال قرار گرفته‌ایم

رسانه‌های عبری زبان با اذعان به التهاب اوضاع در کابینه در ادامه اصلاحات قضائی مدنظر بنیامین نتانیاهو، اینک شکاف در میان اعضای لیکود وارد مرحله خطیری شده است.

به دنبال برکناری گالانت از کابینه جعلی رژیم صهیونیستی، رسانه‌ها معارض نتانیاهو واکنش گسترده نشان دادند؛ در همین ارتباط، یائیر لاپید، رهبر حزب معارض در موضعی اذعان کرد «این اقدام امینت ملی را را به خطر خواهد انداخت.» و تصریح کرد «نتانیاهو برای امنیت این رژیم خطرناک است.» گفتنی است این مواضع ضد نتانیاهو را نیز «میراف میخائیلی»، رهبر حزب کار استفاده کرده بود.

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

تبدیل شدن خیابان‌های تل آویو به میدان جنگ

منابع عبری زبان امروز دوشنبه گزارش دادند در پی عزل وزیر جنگ صهیونیستی و وخامت اوضاع در سرتاسر شهرهای سرزمین اشغالی، رؤسای نهادهای دانشگاهی و همچنین اتحادیه‌های کارگری امروز دوشنبه با صدور فراخوانی با محکوم کردن برنامه اصلاحی قضائی نتانیاهو، خواستار تعطیلی فعالیت دانشگاه‌ها و مؤسسات اقتصادی شدند.

رسانه‌های عبری گزارش دادند همزمان با وخامت اوضاع نتانیاهو در حال انحام رایزنی درباره توقف طرح اصلاحات قضائی است. همچنین رسانه‌های صهیونیستی از آماده باش ارتش خبر می‌دهند.

در ادامه تشدید اوضاع امنیتی در تل آویو و سایر شهرک‌های اشغالی، یک مقام آگاه در حزب لیکود فاش ساخت نتانیاهو کنترل اوضاع را از دست داده است. همچنین، گزارش‌های تصویری از سرزمین اشغالی حاکیست خیابان‌های تل آویو عملاً به میدان جنگ و درگیری تبدیل شده است.

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

موج اعتراض‌های بی سابقه خارج از سرزمین‌های اشغالی

در پی عزل وزیر جنگ از سوی کابینه بنیامین نتانیاهو، ده‌ها هزار صهیونیستی معترض با تجمع در مقابل سفارتخانه این رژیم در لندن و نیویورک نسبت به سیاست‌های قضائی نتانیاهو واکنش نشان دادند. تظاهرکنندگان خشمگین در مقابل سفارتخانه این رژیم جعلی در لندن و نیویورک با سر دادن شعارهایی اعلام کردند کابینه نتانیاهو صلاحیت ندارد.

گفتنی است که تحولات سرزمین‌های اشغالی واکنش آمریکا را در پی داشته و کاخ سفید از این تحولات به شدت ابراز نگرانی کرده است. سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز با ابراز نگرانی از تحولات جاری در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد نگران تبعات این اقدامات بر امنیت ارتش این رژیم هستیم.

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

احتمال تسلیم شدن نتانیاهو در مقابل اعتراضات

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از احتمال تسلیم شدن «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در مقابل مخالفان خود و اعلام توقف طرح موسوم به اصلاحات قضائی خبر دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های حزب لیکود و منابعی در دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که نتانیاهو پس از افزایش بی سابقه مخالفت‌ها و اعتراضات با طرح تغییرات قضائی، قصد دارد امروز توقف آن را اعلام کند.

از سوی دیگر، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد که رئیس کمیته قانونی کنست قصد دارد طرح اصلاحات قضائی را با وجود انتشار خبرهایی درباره تعلیق آن توسط نتانیاهو به رأی بگذارد.

این خبر در حالی است که رسانه‌های عبری از حضور نیم میلیون نفری مخالفان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خیابان‌های تل آویو و اعلام مخالفت با طرح تغییرات قضائی کابینه او خبر دادند.

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

تعویق سخنرانی نتانیاهو / ‏‬ گسترده‌تر شدن دایره اعتصابات

منابع عبری اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی سخنرانی خود را درباره تحولات پس از برکناری وزیر جنگ این رژیم و تشدید اعتراضات ضد طرح موسوم به اصلاحات قضائی به تعویق انداخته است. اوج گرفتن اختلافات بین اعضای ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی درباره طرح تغییرات قضائی و تهدید برخی اعضا به انحلال کابینه و برکناری نتانیاهو، سخنرانی او را به تعویق انداخته است.

این خبر در حالی است که «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تهدید کرد در صورتی که نتانیاهو طرح تغییرات قضائی را تصویب نکند، کابینه را منحل خواهد کرد.

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از اعضای حزب لیکود خواست کابینه نتانیاهو را منحل کرده و ائتلافی جدید تشکیل دهند.

شبکه عبری «کان» هم اعلام کرد که اتحادیه پزشکان اسرائیل از اعتصابات سراسری در بخش بهداشت و درمان تا متوقف شدن طرح اصلاحات قضائی خبر دادند.

همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که بعید نیست نتانیاهو برای خروج از بحران کنونی، خبر برکناری «یوآف گالانت» وزیر جنگ این رژیم را خبری دروغین اعلام کند.

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

توقف فوری و کامل پروازها در فرودگاه بن گوریون

همزمان با تشدید نا آرامی‌ها در سرزمین‌های اشغالی و اوج گرفتن اختلافات در ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی، رسانه‌های عبری از توقف فوری و کامل پروازها در فرودگاه بن گوریون خبر داده و اعلام کردند که کارکنان این فرودگاه در اعتراض به قانون اصلاحات قضائی کابینه نتانیاهو، اعتصاب کردند.

طبق گزارش‌ها، توقف پروازها در فرودگاه بن گوریون، مسافرت هوایی حدود ۷۳ هزار نفر را در اراضی اشغالی با مشکل مواجه کرده است.

این خبر در حالی است که پلیس و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به منظور آماده سازی برای مقابله با تظاهرات بزرگ مخلفان نتانیاهو در مقابل کنست، خیابان «کابلان» در تل آویو را مسدود کردند.

«اسرائیل» در آتش اعتراضات/ «نتانیاهو» در پرتگاه سقوط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا