اجتماعیاقتصادیبازاربازار پول و ارزبانک، بورس و بیمهدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

آقای خاندوزی اگر خبر منتشر نمی‌شد، سکوت شما تا کی ادامه داشت؟ / چرا مصوبه آخر خردادی که می‌گویید منتشر نشد؟آقای خاندوزی اگر خبر منتشر نمی‌شد، سکوت شما تا کی ادامه داشت؟ / چرا مصوبه آخر خردادی که می‌گویید منتشر نشد؟به گزارش دانستنی اقتصاد، خاندوزی در این رابطه گفت: این سوءبرداشت ناشی از عدم دقت حوزه اداری دبیرخانه هیأت دولت بود و اگر چه این موضوع در جلسه ۱۷ اردیبهشت هیأت وزیران مطرح شد اما تصویب نشد و برای بررسی و اعلام نظر کارشناسی به یک کارگروه و کمیته‌ ارجاع شد.

کمیته و کارگروه مذکور اواخر خرداد ماه نتیجه بررسی‌ها را به هیأت دولت اعلام کرد و در واقع زمان نهایی تصویب و ابلاغ مصوبه مذکور اواخر خرداد ماه بوده است و در جلسه ۱۷ اردیبهشت هیأت دولت، هیچ تصمیم قطعی در این خصوص غیر از ارجاع امر به یک کارگروه و کمیته اتخاذ نشده بود.

حتی با فرض قبول این توضیحات وزیر اقتصاد دو سوال مهم مطرح می‌شود:

 حال که خود وزیر هم نهایی شدن این مصوبه در اواخر خرداد را قبول دارد، دلیل عدم اعلام این مصوبه تا دیروز (۶تیر) چه بوده و اگر چنین خبری در فضای مجازی منتشر نمی‌شد، این سکوت و مخفی‌کاری تا کی ادامه پیدا می‌کرد؟

چه کسانی در بازه زمانی ۱۷ اردیبهشت (یعنی طرح این مصوبه در دولت) تا زمان تصویب نهایی آن از این موضوع باخبر بوده‌اند و با توجه به رانت سنگین این مصوبه آیا نمی‌شد حداقل مردم عادی را هم از در جریان بودن بررسی کارشناسی چنین طرحی مطلع ساخت؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا