, ,

۹۰۰ تن سیب در انبارها خراب شد

دانستنی آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی دماوند گفت: ۹۰۰ تن سیب تنظیم بازاری که قرار بوده است برای تنظیم بازار شب عید توزیع شود با توجه به تاخیری صورت گرفت کیفیت آنها پایین آمده و قابل ارائه به بازار نیست.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ حسین اردلانی افزود: هر سال جهت تنظیم بازار میوه شب عید، سیب و پرتقال از جانب دولت خریداری می‌شود و پارسال هم به روال قبل این اقدام توسط سازمان مرکزی تعاونی روستایی به انجام رسید و محصول سیبی که هم اکنون در سردخانه دماوند موجود است از طریق سازمان مرکزی تعاونی روستایی برای محصولات استراتژیک کل کشور خریداری شده تا در زمان نیاز بازار شب عید در استان‌های مختلف به بازار ارائه شود.

وی ادامه داد: در همین راستا دو هزار تن سیب خریداری شد، اما ۱۱۰۰ تن آن استفاده شد و ۹۰۰ تن در سردخانه باقی ماند و مورد استفاده قرار نگرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند افزود: نماینده شهرستان هم دو ماه پیش در مجلس تذکر داد تا زودتر این محصول سیب از سردخانه‌ها خارج شود اما همه محصولات خارج نشد و هم اکنون در حال تخلیه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: سیب‌های موجود در سردخانه دماوند که برای تنظیم بازار شب عید خریداری شده بود باید زودتر از این‌ها وارد بازار می‌شد و با توجه به اینکه تا چند ماه دیگر محصولات جدید برداشت می‌شود در تخلیه این محصولات از سردخانه‌ها تاخیر زیادی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاخیری که در تخلیه سیب‌ها صورت گرفته کیفیت سیب‌ها پایین آمده و قابل ارائه به بازار نیست.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *