اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

۱۹ درصد مدارس در کشور تخریبی است/ تمرکز دولت بر مدرسه‌سازی

به گزارش دانستنی اقتصاد، حمیدرضا خان‌محمدی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم افتتاح سالن ورزشی وکیلی ۱۰۰ در نیشابور اظهار کرد: جامعه خیرین ما جامعه بزرگی در کشور هستند اما آقای وکیلی نگاه بزرگ‌تری نسبت به توسعه مدارس در شهرستان نیشابور دارند و گواه آن تأسیس ۱۰۰ مدرسه در این خطه است.

وی افزود: گره تمام مشکلات کشور در مدارس باز خواهد شد و اگر دیدید بهترین فضا را به بانک‌ها دادند و مدارس در وضعیت تخریبی و نامناسب بودند، قطعاً آن کشور پیشرفتی نخواهد کرد زیرا کلاس درس است که می‌تواند با جهل و نادانی مبارزه کند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: در سال ۸۵ حدود ۶۵ درصد مدارس تخریبی بودند اما به برکت نظام جمهوری اسلامی و مشارکت خیرین، امروز ۱۹ درصد مدارس تخریبی در کشور داریم که سعی داریم این عدد را به صفر برسانیم.

وی ابراز کرد: به‌دلیل تحریم‌ها و عدم تأمین درآمدهای دولت، متأسفانه به خوبی نتوانستیم خیرین را در پروژه‌های مشترک حمایت کنیم.

خان‌محمدی ادامه داد: در تمام پروژه‌های خیرساز سعی کردیم در حد توان قدم به قدم با خیرین در بخش مدرسه‌سازی جلو برویم و سیاست آموزش و پرورش همراهی بیشتر با خیرین است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: اولویت ما در حوزه عمرانی فقط مدرسه‌سازی و نوسازی آن در کشور است تا فرزندان این مرز و بوم در بهترین مراکز آموزشی تحصیل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا