استاندارد و کیفیتاقتصادیراه و شهرسازی

لزوم بکارگیری گواهینامه لید توسط کسب و کارهای کوچک

دانستنی آنلاین: گواهینامه لید یا گواهی رهبری در طراحی انرژی و زیست محیطی، مجموعه ای از سیستم های رتبه بندی شامل ساخت ، طراحی ، بهره برداری و نگهداری انواع ساختمان ها و خانه ها است.

گواهینامه LEED چیست؟

گواهینامه لید

گواهینامه لید یا گواهی رهبری در طراحی انرژی و زیست محیطی مخفف LEED یا Leadership in Energy and Environmental Design  است. برنامه LEED شامل مجموعه ای از سیستم های رتبه بندی شامل ساخت ، طراحی ، بهره برداری و نگهداری انواع ساختمان ها و خانه ها است. برای کسب گواهینامه LEED، شرکت ها باید درUSGBC ثبت نام کنند. هزینه ثبت نام براساس اندازه پروژه ساختمان و سیستم خاص LEED است که پروژه تحت آن ثبت می شود.

همانطور که هر کسب و کاری رشد می کند، دو مورد از بزرگترین نگرانی ها بوجود می آید و سطح بالایی از مسئولیت اجتماعی را به مشتریان نشان می دهد. بر اساس تحقیق توسط Reason Digital، حدود ۹۶ درصد از مصرف کنندگان بر این باورند که شرکت ها سیاست های اجتماعی و زیست محیطی پایدار را در نظر می گیرند که نمونه خوبی برای جوامع است.

با توجه به این موضوع، اگر شما علاقه مند به زدن یک تیر با دو نشان هستید، ممکن است ارزش صدور گواهینامه LEED  (Leadership in Energy and Environmental Design) را بدانید.

گواهینامه LEED چیست؟

رهبری در طراحی انرژی و زیست محیطی (LEED) که در دهه ۱۹۹۰ آغاز شد، یکی از محبوب ترین برنامه های صدور گواهینامه جهانی سبز است. LEED توسط اU.S. Green Building Council  (USGBC) معرفی شده است . به منظور تشویق کسب و کارها، سازمان ها برای تصویب طرح های پایدار طراحی شده است. در طی چند دهه گذشته نیز به شدت مورد توجه قرار گرفته است . در حال حاضر حدود ۱٫۸۵ میلیون فوت مربع روزانه تأیید می شود.

برنامه LEED شامل مجموعه ای از سیستم های رتبه بندی شامل ساخت ، طراحی ، بهره برداری و نگهداری انواع ساختمان ها و خانه ها است. سیستم مبتنی بر خود اعتباری است و به پروژه ها امکان می دهد تعداد زیادی از امتیازات را برای چیزهایی مانند اقدامات سازگار با محیط زیست در طول فرآیند ساخت و ساز و استفاده از منابع موثر تر به دست آورند.

بر اساس تعداد امتیازاتی که پروژه دریافت می کند، پروژه ساختمانی به پایان می رسد و سپس یکی از چهار گواهینامه LEED اعطا می شود: Certified، Silver، Gold یا Platinum.

این برنامه برای کسب و کار کاملا داوطلبانه است ، اگرچه بسیاری از سازمان ها و ایالت های فدرال در امریکا وجود دارند که اکنون تمام ساختمان های وابسته به دولت را ملزم به دریافت حداقل سطح گواهینامه LEED می کنند. در برخی موارد، صدور گواهینامه LEED حتی مشوق است. اعتبارات مالیاتی، تخفیفات و کمک هزینه ها اغلب به سازمان ها بر اساس رتبه بندی دریافت می شود.

برای کسب گواهینامه LEED، شرکت ها باید درUSGBC ثبت نام کنند. هزینه ثبت نام براساس اندازه پروژه ساختمان و سیستم خاص LEED است که پروژه تحت آن ثبت می شود. پس از آن یک درخواست را به USGBC ارسال می کنند و به همین ترتیب کار آغاز می شود.

چرا کسب و کارهای کوچک باید گواهینامه لید را در نظر گیرند ؟

از یک طرف، اخذ گواهینامه LEED یک پیام قوی برای مصرف کنندگان و جامعه توسعه می دهد. این نشان دهنده تعهد شما نسبت به پایداری زیست محیطی است ؛ زیرا برای کسب گواهینامه لید شما باید از منابع هوشمندانه استفاده کنید و اقداماتی را برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی دارایی های خود و کاهش اثرات کربن بر عهده بگیرید. این گواهی به مشتریان شما در مورد توجه به جامعه  و آنچه سازمان شما برای تداوم پایداری و نفوذ مثبت در جامعه ارائه می دهد.

مطالعات نشان می دهد که این ویژگی ها به لحاظ تصمیم گیری های خرید بزرگ باعث ایجاد انگیزه برای مشتریان شده است.

گواهینامه لید در ساخت و سازها

عملاً فرآیندهای مورد نیاز برای انجام بعضی از روش های صدور گواهینامه LEED نیز به لحاظ دستیابی به صرفه جویی در مالی به سود شرکت خواهد بود . در نظر بگیرید دو بار قبل و در طی فرآیند ساخت و ساز می توانید در هزینه های پروژه صرفه جویی کنید . همچنین با عایق بندی صحیح ساختمان ، حداکثر استفاده از نور طبیعی و نصب تجهیزاتی که باعث کاهش مصرف آب می شود، همچنین می توانید هزینه های سربار شرکت خود را کاهش دهید.

در نتیجه، با در نظر گرفتن مراحل کسب و کار خود، یک گواهینامه LEED معمولا تبدیل به یک موفقیت برای اکثر سازمان ها می شود. هیچ دو کسب و کاری به طور یکسان مشابه نیستند، و شما نباید بدون اینکه مراحل را برای ارزیابی اینکه صدور گواهینامه LEED برای شما مناسب است، یا خیر در نظر بگیرید. در صورت شک و تردید، همیشه تحقیق خود را انجام دهید.

منبع :marketingirantalent.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا