اجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و هنریفناوری اطلاعات

پیروزی اسرای فلسطینی بر سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی

به گزارش دانستنی اقتصاد به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت امور اسرا و آزادگان فلسطین و باشگاه اسیر فلسطینی طی بیانیه‌ای اعلام کردند که در پی تسلیم شدن سازمان زندان‌های صهیونیستی در برابر اسرا و لغو اقدامات خودسرانه و مجازات‌ها علیه آنان به ویژه لغو تدابیر اتخاذ شده از سوی ایتمار بن گویر وزیر تندرو صهیونیستی، اسرای فلسطینی تصمیم به تعلیق اعتصاب غذای خود گرفتند.

بر همین اساس، کمیته عالی اضطراری جنبش اسیر قرار است طی ساعات آینده بیانیه‌ای در این باره صادر کرده و به بیان جزئیات توافق حاصل شده بپردازد.

دو هزار اسیر فلسطینی قرار بود از فردا اعتصاب غذای دسته جمعی را آغاز کنند.

وزارت امور اسرا و آزادگان فلسطین همچنین این پیروزی بزرگ را به تمامی اسرای فلسطینی تبریک گفته است.

روز گذشته جنبش اسیر فلسطین اعلام کرده بود که سازمان زندان‌های صهیونیستی شماری از رهبران اسرای فلسطینی را پس از تصمیم آنان به شرکت در نبرد اعتصاب غذای «آزادی یا شهادت» به مکانی نامعلوم انتقال داده است. این جنبش در بیانیه‌ای اشاره کرد که از امروز نبرد آزادی یا شهادت آغاز شده و ما جز با تحقق تمامی اهداف آن، این نبرد را توقف نمی‌کنیم. در این بیانیه آمده است که مرحله مابعد جابجایی اعضای کمیته اضطراری جنبش اسیر همانند قبل از آن نخواهد بود.

در همین حال، وزارت امور اسرا و آزادگان نیز اعلام کرده بود که اقدام سازمان زندان‌های صهیونیستی در انتقال و حبس شماری از رهبران اسرا در سلول انفرادی با هدف تشتیت مواضع جنبش اسیر و جداسازی رهبران اسیر از بقیه اسرا در داخل زندان‌ها به منظور به شکست کشاندن طرح اعتصاب غذای دسته جمعی صورت می‌گیرد.

ماه گذشته نیز مرکز مطالعات اسرای فلسطین در گزارشی از شرایط سخت ۳۰ اسیر زن فلسطینی در زندانی‌های رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که در سایه بازداشت‌های گسترده فلسطینیان این آمار در حال افزایش است. مرکز مذکور ادامه داد: «بازداشت زنان فلسطینی، سیاستی قدیمی است که همزمان با اشغالگری رژیم صهیونیستی شروع شد و پس از آن همیشه ادامه داشته است، اما در زمان انتفاضه الاقصی به بهانه‌های واهی این سیاست شدت یافت و به شکل مجازات جمعی درآمد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا