, ,

واگذار نشدن سرخابیها؛ سیاسی یا زیرساختی؟!

دانستنی آنلاین: با توجه به تجربه شکست خورده واگذاری سرخابی‌ها و نیز تیترهای رسانه ها که این عدم واگذاری را سیاسی بر می شمردند٬ آیا این بار هم در واگذار نشدن این دو باشگاه پای سیاست در میان است؟!

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین٬ استقلال و پرسپولیس به دلایل سیاسی واگذار نشد. نیمه اسفندماه سال ۹۶ بود که پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پنل ماهیت بخش خصوصی در اقتصاد ایران در برنامه کارگاه زمستانه مطالعات علوم انسانی گروه اقتصاد پردیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به واقعیت تلخ بخش خصوصی در ایران، این مطلب را عنوان کرد.

وی در توضیح این مطلب گفت: اوایل دولت یازدهم یکی از کارها واگذاری سرخابی‌ها بود و در این رابطه کمیسیونی تشکیل شد تا همه جوانب را بررسی کند و پس از یک سال گفتند مشکلی نیست واگذار کنید. در قیمت‌گذاری اوضاعی داشتیم، مزایده اول، دوم پوچ در آمد و در بخش مزایده سوم چون موضوع واگذاری ۲۰ درصد از سهام به هواداران بود به مشکل خورد در نهایت مزایده چهارم با استقبال روبه‌رو شد و ۴ پاکت آمد. دست آخر هیئت واگذاری صلاحیت این افراد را برای خرید تأیید نکرد.

این گزارش می‌افزاید: در حالی مزایده واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال‌های ۹۳ و ۹۴ ناکام ماند و پس از آن دولت تدبیر و امید رای به انتقال این دو باشگاه به گروه سه واگذاری‌ها و خروج سرخابی‌ها از لیست واگذاری‌های دولت داد، که از سال گذشته و بدون فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم برای این واگذاری، وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید از سال ۹۷ پای خود را در یک کفش برای واگذاری این دو باشگاه کرده است.

به گزارش تسنیم٬ جالب این که با وجود تمامی تلاش‌ها چندی پیش پوری حسینی به طور تلویحی از عدم واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان امسال به دلیل فراهم نبودن شرایط واگذاری آنها خبر داد. این در حالی که با توجه به تجربه شکست خورده واگذاری این دو باشگاه در سال‌های ۹۳ و ۹۴  و همچنین حافظه پوری حسینی از ماجرای واگذار نشدن آنها که رسانه‌ها با عنوان “استقلال و پرسپولیس به دلایل سیاسی واگذار نشد” از آن یاد کردند، این موضوع به ذهن متبادر می‌شود که آیا این بار هم پای سیاست در واگذار نشدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در میان است؟!

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *