اقتصادیرویداد اقتصادی

نمایشگاه اینوتکس (INOTEX) 2019

نمایشگاه اینوتکس بستری برای عرضه نوآوری و فناوری است. برخلاف نمایشگاه ­های مشابهی که صرفا عرضه و تبادل کالا را هدفگذاری کرده اند، هدف این نمایشگاه تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکت ها و سرمایه گذاری روی طرح ها و استارتاپ هاست.

نمایشگاه اینوتکس (INOTEX) 2019

تاریخچه نمایشگاه اینوتکس

نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) طی هفت دوره خود، میزبان استارتاپ ها و شرکت های فناور زیادی از کشورهای مختلف بوده است. این نمایشگاه در طول ۷ دوره گذشته خود میزبان بیش از ۱۰۰۰ شرکت کننده (غرفه دار) از ۲۵ کشور مختلف بوده است و اهدافی همچون تبادل فناوری میان شرکت های خصوصی، سرمایه گذاری مشترک، مشارکت در پروژه های تحقیق و توسعه و … را دنبال کرده است.

در این راستا تاکنون بیش از ۷۰۰ جلسه مذاکره اختصاصی (B2B) میان شرکت کنندگان در نمایشگاه برگزار شده است.هشتمین دوره این نمایشگاه (INOTEX 2019) از روز یکشنبه ۱۹ لغایت چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ در فضایی به مساحت ۹۰۰۰ مترمربع در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. این نمایشگاه، با تکیه بر تجارب قبلی خود، میزبان اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و فناوری کشورها بود.

شرکت کنندگان در نمایشگاه اینوتکس

در این رویداد، بیش از ۸۰۰۰ نفر متخصص و افراد تحصیل کرده و بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی و چندین هیأت تجاری نیز از کشورهای خارجی از این نمایشگاه بازدید کردند.

همچنین چندین رویداد تجاری و ترویجی در طول نمایشگاه برگزار شد که موجبات دسترسی تولیدکنندگان و ارائه کنندگان خدمات و صاحبین دانش فنی را به مشتریان و سرمایه گذاران فراهم کرد.

پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه بوده و مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری، برگزارکنندگان نمایشگاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از حامیان و پشتیبان های دائمی نمایشگاه بودند.

موضوعات نمایشگاه

نمایشگاه اینوتکس در طول ادوار خود میزبان شرکت های متعددی که در زمینه های مختلف فناوری و نوآوری فعالیت می کنند، بوده است. در واقع نمایشگاه میزبان شرکت های صاحب فناوری و بنگاه های نوآور است و محدودیتی برای حوزه فعالیت قائل نشده است.

به طور کلی نمایشگاه اینوتکس دربرگیرنده فناوری ها و نوآوری های حوزه های ذیل می باشد:

    ۱٫ فناوری زیستی و زیست محیطی
۲٫ تجهیزات و ملزومات پزشکی و بیمارستانی
۳٫ فناوری اطلاعات و ارتباطات و مخابرات
۴٫ فناوری های مرتبط با نفت و گاز
۵٫ انرژی های تجدید پذیر
۶٫ نانو فناوری، شیمی و مواد جدید
۷٫ فناوری های شهری
۸٫ هوافضا و مکانیک
۹٫ دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته
۱۰٫ فناوری های شناختی

رویداد ها و بخش های جانبی

رویدادهای حوزه فناوری و کارآفرینی ابزار مهمی برای همکاری و مشارکت بین صاحبان ایده، صاحبان سرمایه، فناوران و نوآوران هستند. شرکت‌کنندگان در این رویدادها علاوه‌بر افزایش مهارت‌های تخصصی، از فرصت‌هایی مانند شبکه‌سازی، دسترسی به منابع سرمایه، مربیان، متخصصان و مزایای زیاد دیگری بهره‌مند می‌شوند. رویدادهای کارآفرینی مختلفی که در سراسر جهان برگزار می‌شوند را می‌توان بر اساس ماهیت رویداد، در چهار مفهوم شبکه‌سازی، آموزش، سرمایه‌گذاری و همکاری و مشارکت طبقه‌بندی کرد.
اینوتکس هرسال ضمن شناسایی مهمترین این رویدادها و نیز همکاری با برگزارکنندگان آن ها، میزبانی این رویدادهای مهم را عهده دار است. برخی از این رویدادها پیش از برگزاری نمایشگاه اجرا شده و نتایج آن در نمایشگاه منعکس می شود.

رویداد INOTEX Talent

اینوتکس تلنت یک شتابدهی شغلی می­‌باشد که شرکت­ ها و جوانان به خصوص دانشجویان و تازه فارغ­‌التحصیلان را در کنار یکدیگر جمع می­ کند. این رویداد دو روزه شرکت­ های بزرگ را در ارتباط با جوانان مستعدی که به فکر تحقق آینده‌­شان هستند، قرار می­‌دهد و در نهایت به ایجاد فرصت­های شغلی و توانایی جوانان برای تصمیم­‌گیری آگاهانه جهت انتخاب شغل مناسب منجر خواهد شد.

در حین این رویداد، جوانان با سازمان ها ملاقات و توانایی های خود را برای دستیابی به مشاغل مناسب تقویت می کنند. در بخش اول، شرکت کنندگان درباره کشف ارزش خود و سهم بندی بازار آموزش می بینند. در بخش دوم، شرکت کنندگان هر آنچه را که آموختند، تمرین و خود را برای شرکت ها ارائه می کنند.

در اینجا، آنها درباره بهبود ارائه دادن خود به ارگان ها و همچنین نحوه تصمیم گیری آگاهانه درباره انتخاب مسیرهای شغلی مختلف، بازخوردهایی را از طرف شرکت ها دریافت می کنند. در نهایت، این امر منجر به فرصت های شغلی و توانایی جوانان برای تصمیم گیری آگاهانه جهت انتخاب شغل مناسب می شود.

رویداد اینوجوان

در این رویداد نوجوانان ایده پردازی و نحوه ارائه آن را آموزش می بینند و به صورت تیمی ایده ی خود را پرورش داده و با همراهی مربیان با مفاهیم ضروری کسب و کار آشنا می شوند.

یکی از مهم ترین ویژگی های انسان هاى توانمند و کارآفرینان بزرگ ، قدرت تفکر و خلاقیت بالاى آن هاست. همه انسان ها کم و بیش خلاق هستند و این توانایی به درجات متفاوت در همه ما وجود دارد، مهم آن است که بتوانیم در سنین پایین آن را شکوفا کنیم و توسعه دهیم.

اینوجوان امسال در مساحتی حدودا ۳۰۰ متر و با چند رویداد مجزا، و با حضور سازمان بین المللی #یونیسف به عنوان همراه و حامی اینوجوان ، فضای متفاوتی را در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ برای کودکان و نوجوانان رقم زد تا علاوه بر تمرین ایده پردازی ،کارتیمی و کسب تجربه، بتوانند همراه با بازی و سرگرمی متناسب با سن خود، آموزش های لازم را نیز کسب کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا